Одну з вулиць міста Бучач на Тернопільщині пропонують перейменувати на честь відомого та улюбленого багатьма дитячого письменника Всеволода Нестайка та його родини, інформує прес-служба міськради Бучача.
З такою пропозицією до влади звернулися українські письменники Дмитро Павличко й Іван Малкович.
Протягом 3-5 червня у Бучачі на Тернопіллі, де певний час жив і працював Іоан Георг Пінзель, відбудуться «Дні Пінзеля», мета яких - привернути увагу до мистецької спадщини, поширити інформацію про творчість митця, кажуть організатори.
Президент України Петро Порошенко призначив головою Бучацької РДА Віталія Бебиха, йдеться на офіційному сайті Глави держави.
«Призначити Бебиха Віталія Валерійовича головою Бучацької районної державної адміністрації Тернопільської області», — йдеться у документі.
Раніше Віталій Бебих займав посаду першого заступника голови РДА.
Кількість призовників у Бучацькому районі сягає двох тисяч, планово призвати мали не більше 1%, але заледве вдалось «назбирати» менше десяти призовників. У місцевому військкоматі кажуть, що для Бучацького району зривати призов – звична справа, схеми напрацьовані ще з 90-х років, йдеться на сайті Тернополяни.
Голова РДА, що є кандидатом у депутати від БПП "Солідарності", начебто переконує кандидатів від інших партій зняти їхні кандидатури. Про тиск на своїх кандидатів заявили представники чотирьох партій.
Завершення репортажу про пам’ятки Бучача. Початок – Бучач: Пінзель і Потоцькі.
Ми розповіли про творчий доробок видатного скульптора Йогана Пінзеля, залишений ним у Бучачі. Але й без Майстра це місто залишається одним із найцікавіших у Галичині.
За кількістю унікальних пам'яток на одиницю площі Бучач цілком гідний чільного місця у неписаному рейтингу Тернопілля і присутності бодай у першій п'ятірці такого ж рейтингу Галичини. Ще б пак! Більшості з решти міст України навіть десятої частки таких пам'яток вистачило б, аби роздутися від гордощів.
125 років тому, 17 липня 1888 року, в повітовому місті Бучачі (тепер Тернопільська область) народився Шмуель Йосеф Галеві Чачкес (літературний псевдонім, а потім прізвище – Аґнон), який 1966 року став став першим народженим у Галичині лауреатом Нобелівської премії з літератури.