Рогатинщина

Унікальна оборонна церква, що нагадує виглядом невелику фортецю – четверте відео з циклу Z "Пам'ятки Галичини"
  Учора, 17 травня, о 23.10 на переїзді в смт Букачівці Рогатинського району сталась ДТП з летальними наслідками: автівка в’їхала у потяг, інформує ГУ Нацполіції в Івано-Франківській області.  
  Учора, 25 січня, у селі Черче Рогатинського району Івано-Франківщини місцеві мешканці знайшли тіло 40-річного чоловіка, повідомили в управлінні з питань цивільного захисту Івано-Франківської обласної державної адміністрації.   Попередня причина смерті – загальне переохолодження.
  Рогатинський відділ прокуратури розпочав розслідування щодо службовців, які привласнили 433 тисяч 911 гривень, що призначались на реконструкцію дерев'яної церкви XVIII століття, що є пам'яткою національного значення, про це повідомили в прокуратурі Івано-Франківської області.  
  У вівторок, 26 липня, близько 12.30 у селі Підмихайлівці Рогатинського району сталась пожежа на торфовищі, повідомили в управлінні надзвичаних ситуацій Івано-Франківської ОДА.   Горіння спостерігалося на окремих осередках відкритої території. Загальна площа загорання становила 0,06 га.   Станом на 21 год. 27 липня горіння на площі 0,045 га було ліквідовано. Наразі триває гасіння пожежі на решті території.
Учора, сьомого січня, близько 16 години у селі Фрага, що на Рогатинщині в Івано-Франківській області, з’їхав з дороги та перекинувся  вантажний автомобіль «МАН» з причепом – цистерною. Сьогодні зранку вантажівка досі лежить біля траси, рух ускладнено, повідомляє сайт 7 днів.  
Що заховав Галицький край, що заховали околиці Рогатина? Тут колись було місто Стратин, де діяла третя на руських землях друкарня. Тут колись існувала липицька культура, носії якої чи не найдовше за інших зберігали дакійськість, аж до злиття із слов’янами, які прийшли в ці землі на початку I тисячоліття нової ери. Увагу привертають стародавні городища та святилища, залишки яких, як виявляється, досі не забуті.  
Часто так буває, що люди можуть жити на якійсь території та навіть не здогадуватися, що в давнину їхні предки мали своє окреме князівство з великою, хоч і призабутою історією. І тепер лише давні легенди й археологія дозволяють заглянути туди, куди спроміжна лише фантастична машина часу. Але варто лише походити високими валами колишньої князівської столиці й відчути всю велич і трагічну іронію історії, яка навіть найбільші держави стирає з лиця Землі. Можливо, аби колись відродити їх знову?  
Часто так буває – люди живуть і навіть не здогадуються, що в давнину їхні предки мали своє окреме князівство з великою, хоч і призабутою історією. І зараз лише давні легенди й археологія дозволяють заглянути туди, куди спроміжна лише фантастична машина часу. Але варто тільки походити високими валами колишньої князівської столиці й відчути всю велич і трагічну іронію історії, яка навіть найбільші держави стирає з лиця Землі. Можливо, аби колись відродити їх знову?