наука депеші

Лабораторія зберігання та перетворення енергії професора Ширлі Менґ з Чиказького університету створює першу в світі безанодну натрієву твердотільну батарею
Науковці порівняли ChatGPT-4, Google Bard і Bin з психологами в розумінні та реагуванні на людські емоції й потреби під час консультування. 
27.04.24 | ШІ | Наука
Ветерани з черепно-мозковою травмою після вживання цього психоделічного препарату відчули різке зниження рівня депресії та симптомів посттравматичного стресового розладу
Нагороду присуджено за відкриття і синтез так званих квантових точок – крихітних напівпровідникових кристалів розміром лише в кілька атомів
Лікування раку за допомогою оксфордської технології, що лежить в основі вакцини від коронавірусу AstraZeneca, успішно пройшло першу фазу досліджень на тваринах – до кінця року почнуться клінічні випробування.
Розрахунки тривали 108 діб, що в 3,5 раза швидше, ніж попередній рекорд у 50 трильйонів цифр.
17.08.21 | | Наука
Ступінь погіршення корелює з тим, наскільки важким був перебіг хвороби – при важких формах, коли знадобилася шпиталізація, падіння когнітивної спроможності було більшим, ніж після перенесеного інсульту.
Дослідники визначили спеціалізований білок, який регулює ключовий етап в метастазуванні раку, що уможливлює запобігти потраплянню клітин злоякісної пухлини в кровообіг.
Вводячи в організм старих мишей відповідні вірусні вектори, дослідники відновили нейропластичність мозку; у людей задіяний такий же механізм, бо молекули і структури в людському мозку такі ж.
Експериментально доведено, що коли дефектний, нешкідливий для людини вірус потрапляє в клітину, вже інфіковану "правильним" коронавірусом-патогеном, то змушує цей патоген реплікувати саме цю нешкідливу версію.