Ігор ЧОРНОВОЛ

Сергій Адамович. Станиславів у часи лихоліть Великої війни. (1914-1918). – Івано-Франківськ: Лілея-НВ, 2013. – Серія «Моє місто», №38. – 80 с.  
Проблема нового підходу до історії Галичини частково спонукана нещодавньою монографією американського вченого Ларрі Вулфа «Ідея Галичини. Історія й фантазія в габсбурзькій політичній культурі».
09.04.14 | Галичина |
ОЛЕКСАНДР БАРВІНСЬКИЙ І «РУСЬКА ІСТОРИЧНА БІБЛІОТЕКА» (продовження циклу, перша стаття «Ягайлонська ідея та українська історіографія»)   «Історія Руси» Олександра Барвінського заклала початки українського наративу в суспільній історичній свідомості галицьких русинів, а започаткована ним серія "Руська історична бібліотека" цей наратив зробила домінуючим.   Олександр Барвінський    
10.04.13 | Галичина |
Прагнучи повної сепарації українського народу від Польщі українські історики затято заперечували «ягайлонську ідею» як міф про добровільну та рівноправну унію трьох народів. Але в політичному плані визнавали, що федерація з поляками була б для українців набагато корисніша, ніж союз з росіянами у будь-якій формі.