Часопис Time репрезентував шорт-ліст «Людини року».

Список очолюють гонконгські протестувальники, Володимир Путін до нього не потрапив.

 

 

Американський тижневик Time оприлюднив шорт-ліст премії «Людина року» (Person of the Year). Десять претендентів, які фігурують в короткому списку, названо в ефірі програми Today на телеканалі NBC News.

 

З політиків у список увійшли спікерка Палати представників Конґресу США Ненсі Пелосі, президент США Дональд Трамп, голова КНР Сі Цзіньпін і прем'єр-міністерка Нової Зеландії Джасінда Ардерн.

 

Крім них, у список потрапили глава Facebook Марк Цукерберґ, американська футболістка Меґан Рапіно, таємний інформатор, завдяки діям котрого було запущено процедуру імпічменту Трампа, особистий адвокат Трампа Рудольф Джуліані. Є в списку і 16-річна екоактивістка зі Швеції Ґрета Тунберґ. Присутній у переліку і колективний образ – учасники акцій протесту в Гонконзі.

 

Президента Росії Владіміра Путіна, котрий останніми роками завжди потрапляв у шорт-ліст, цього разу часопис обійшов увагою. Хоча його ім’я було у списку з 57-ми номінантів, котрі брали участь у читацькому голосуванні журналу Time. Був там і український президент Володимир Зеленський. Станом на вечір дев’ятого грудня у голосуванні лідирували учасники протесту в Гонконзі.

 

«Людину року» за версією Time буде названо 11 грудня.

 

Нагадаємо, що 2018 року часопис Time назвав «людьми року» журналістів, котрі «пішли на великий ризик заради великої правди». У цей список увійшли вбитий саудівець Джамаль Хашогджі, американське видання Capital Gazette, філіппінка Марія Ресса і журналісти Reuters в М'янмі Ва Лон і Кья Со Оо.

10.12.2019