У Моршині від удару блискавки загинула жінка.

 

Сьогодні, 7 червня, у Моршині на Львівщині під час грози від ураження блискавкою загинула жінка, повідомляє ГУ Нацполіції у Львівській області.

 

Блискавка влучила у 55-річну жінку, коли вона була на присадибній ділянці. Жінка померла на місці події.

 

Як вберегтися від удару блискавки

 

Блискавка зазвичай влучає в найвищу точку, тому якщо людина залишилися в полі під час грози, необхідно сховатися в будь-якому можливому заглибленні: канавці, улоговинці або найнижчому місці поля, присісти і пригнути голову.

 

Під час грози потрібно уникати води, адже вона – добрий провідник струму. Удар блискавки поширюється довкола водоймища в радіусі 100 метрів. Інколи вона б'є в береги.

 

Найбезпечніше під час грози ховатися у приміщенні з громовідводом. Якщо гроза застала в місті, краще сховатися в магазин або під’їзд.

 

Ховаючись під деревами, варто пам’ятати, що блискавка найчастіше потрапляє в найвищі з них (дуб, тополя, сосна). А ховатися від грози в лісі небезпечно: кора ураженого блискавкою дерева розлітається на десятки метрів довкола.

 

Окрім того, від грози не потрібно бігти. Що ширший крок, то небезпечнішим є удар блискавки. Не варто і пересуватися на велосипедах і мотоциклах.

 

Потрібно пам'ятати, що удар блискавки небезпечний не лише тоді, коли гроза б'є безпосередньо в людину, а й у предмети, що є поруч. Тому не треба торкатися до всього мокрого, металевого, електроприладів.

 

Не бажано перебувати біля багаття, біля лінії електромереж чи навіть біля стіни з антеною, не слід користуватися мобільним телефоном.

 

Металеві годинники, ланцюжки і парасольки також можуть притягнути блискавку.

07.06.2019