Наступного року відкриють частину Польського дому.

 

Наступного року у Львові відкриють частину Польського дому, повідомив заступник сенатської комісії з питань еміграції та співпраці з поляками за кордоном Артур Важоха, передає Польське радіо.

 

Відкриття львівського Центру польської культури планували на 100-річчя відновлення незалежності Польщі, але будівельні роботи затягнулись.

 

У 2013 році Польща отримала від міської ради Львова ділянку землі під будову Польського дому. У майбутньому тут буде офіс польських товариств і Центр польської культури.

 

Даріуш Броніславський, голова товариства Польська спільнота (Wspólnota Polska), переконує, що, беручи до уваги перешкоди, варто позитивно окреслити темп робіт:

 

«Це буде теж місце польсько-українського діалогу. Це буде місце, відкрите для тамтешнього середовища. Львів – багатокультурне місто – безперечно, виграє завдяки діяльності цього центру. Це буде центр діалогу, це буде місце, яке покаже, що можливим є симбіоз багатьох культур».

 

Польський дім у Львові складатиметься з двох частин – старої, тобто з колишніх військових казарм на вулиці Шевченка, і нової, будова якої триває. У новій частині свій офіс матимуть польські організації, тут буде розташований концертний зал. Натомість у старій частині планують відкрити ресторан та готель.

 

Проект Польського дому у Львові базується на проекті Польського дому у Вільнюсі, що діє від 2001 року. Загальний кошт будови Польського дому у Львові – 40 мільйонів злотих (9,5 мільйона євро).

13.03.2018