Як розповів головний диригент АСОЛФ Тарас Криса, цей концерт переносить у місця, де були написані твори, занурює у їхню атмосферу й настрій.
«Бедржіх Сметана у симфонічній поемі «Влтава» з циклу «Ma Vlast» («Моя Батьківщина») відображає водночас і географічні локації, і народний епос Чехії. Влтава – це річка, яка перетинає майже всю країну і впадає в Ельбу. Ця симфонічна поема «показує» її водоспади, плин через рівнини, там звучать і весільні мелодії, і місячне сяйво...».
Другий твір – американського композитора Чарльза Айвза «Три місцевості в Новій Англії». За словами диригента, перша частина цього твору – це бостонський монумент, присвячений ветеранам Громадянської війни. Друга частина – пародія на марші, а третя – присвячена річці Гусатонік.
«Айвз – один з найважливіших американських композиторів. Це і авангард, це дуже цікава власна мова, він мав колосальний вплив майже не всіх американських митців, і на європейських теж», – зазначив Тарас Криса.
Третій твір перенесе нас в Італію – «Пінії Риму» від Отторіно Респігі. Чотири частини цього твору показують різні місця в італійській столиці. Географічні цікавинки – у музичних барвах. Запрошуємо!
В програмі:
О. Респігі. Пінії Риму
Ч. Айвз. Три місця в Новій Англії
Б. Сметана. Симфонічна поема “Влтава”
Виконавці:
АКАДЕМІЧНИЙ СИМФОНІЧНИЙ ОРКЕСТР ЛЬВІВСЬКОЇ ФІЛАРМОНІЇ
ТАРАС КРИСА – ДИРИГЕНТ