З початку року 61 людина захворіла на кір.

 

За 10 місяців 2017 року у Львівській області зареєстровано 61 випадок кору проти 4 випадків за 10 місяців 2016 року. Захворюваність серед дитячого населення становить 88,5% (54 випадки), повідомили у Львівському обласному лабораторному центрі МОЗ.

 

Захворіла одна дитина у віці до одного року, у віці до чотирьох років – 22 дитини, 5–9 років – 21, 10–14 – 9, 15–17 – одна дитина.

 

У віковій категорії 1–4 роки захворіли 15 нещеплених (68,1%), а у віці 5–9років не щеплених 13 дітей (62%). 58 осіб лікувались у стаціонарі, троє – амбулаторно.

 

За соціальними групами населення, найбільший рівень захворюваності реєстрували серед неорганізованих дітей – 25 випадків (41%), з них нещеплені 17 дітей (68%). Серед школярів було 17 випадків захворюваності (28%), з них нещеплені 5 дітей (30%), четверо школярів вакциновані з порушенням календаря профілактичних щеплень. Місцевих – 58 випадків, завізних – 3 випадки (з Івано-Франківської області).

 

Лабораторно підтверджено (в сироватці крові виявлені IgM до вірусу кору) 56 випадків (91,8%). Джерело інфекції  встановлено в 19-ти випадках.

 

Випадки кору реєстрували на 11-ти адмінтериторіях із перевищенням середньообласного показника (2,42) у Жидачівському (25,37),  Самбірському (16,35), Стрийському (10,74) районах та містах Самборі (16,31) та Трускавці  (9,76). 

 

Зареєстровано три спалахи кору в населених пунктах Стрийського, Самбірського та Жидачівського районів. два вогнища спалаху були у побуті, один – у дитячому будинку. Всього захворіли 20 дітей. 18 осіб лікувались у стаціонарі, дві особи – амбулаторно.

 

Кір – інфекційна хвороба, що вражає як дітей, так і дорослих, які не мають імунітету проти цього захворювання. Найвищі показники захворюваності на кір зареєстровані в Івано-Франківській, Одеській, Закарпатській та Тернопільській областях.

 

Вірус дуже швидко поширюється – він передається при розмові, кашлі, чханні чи будь-якому тісному контакті з хворим. З потоком повітря вірус може навіть поширитись у сусідні приміщення: наприклад, через вікна, вентиляцію тощо.

 

Найчастіше на кір хворіють діти та підлітки, однак, якщо щеплення не було, то заразитися може і дорослий.

 

Перші тривожні ознаки небезпечного вірусу – людина стає млявою, у неї порушується сон, знижується апетит. Пізніше з'являється нежить та кашель, а також підвищується температура.

 

Однак вже через кілька днів температура знижується, а от кашель та нежить не минають, а навпаки посилюються. В цей період в людини стають чутливими очі – важко дивитись на світло, інколи доходить до запалення ока (кон'юнктивіт). Часто ці симптоми можна сплутати зі звичайною застудою чи грипом. При цьому на внутрішній стороні щік, а іноді й губ, вже з’являються дрібненькі цятки.

 

Вже на 4–5 день після перших симптомів температура знову підвищується до 39-40 градусів, а на шкірі з'являється помітний висип червоних цяток. У цей момент посилюється нежить, набрякають повіки та все обличчя.

 

Вірус кору осоливий тим, що ускладнення після хвороби можуть бути небезпечнішими за саму недугу. Інфекція знижує імунітет, тож організм стає чутливим до будь-якої бактеріальної інфекції.

 

Ускладнення можуть торкнутись дихальної системи – це пневмонія, бронхіт. Також  після перенесення хвороби може виникнути запалення середнього вуха, часто це трапляється у маленьких дітей.

 

Кір лишає відбиток і на нервовій системі, в деяких випадках може призвести до енцефаліту (запалення головного мозку).

 

Основний спосіб профілактики – щеплення, яке можна зробити дітям і дорослим. Щеплення проти кору є обов’язковим, його проводять у лікувально-профілактичних закладах за місцем проживання з метою запобігання захворюванням.

14.11.2017