Генеральний директор і художній керівник Львівського театру опери та балету ім. Соломії Крушельницької Василь Вовкун анонсував запровадження музею у театрі, відкриття нової сцени, оперний фестиваль та 12 нових постановок, передає Дивись.Інфо.

 

За словами Василя Вовкуна, за п’ять років у Дзеркальній залі Львівської опери відкриють музей видатних особистостей.

 

«У нас екскурсії здебільшого проходять у Дзеркальному залі, людям розказують про архітектуру. Але стіни не говорять про людей, як і люстри. Тому, думаю, ми таки втілимо тут музей», – сказав він.

 

Також Дзеркальний зал стане другою малою сценою Львівської опери вже цього театрального сезону. Тут буде свій творчий керівник і окрема афіша.

 

Театр дотримуватиметься класичного стилю постановки творів, але від модерну й авангарду повністю відмовлятися не буде.

 

«Уже дві мої постановки – "Безумний день" і "Дон Жуан" – показали, що модерний напрям є цікавим. "Безумний день" витримав сім аншлагів – отже, це комусь потрібно», — додав новопризначений керівник Опери.

 

Він додав, що до модерних постановок театр залучатиме молодь.

 

Василь Вовкун зазначив, що хоче також відновити Міжнародний конкурс оперних співаків імені Соломії Крушельницької, який згодом має перетворитися на оперний фестиваль.

 

«Львову пасує цей фестиваль. Він чергувався б із міжнародним конкурсом "Балет-FEST". Такий фестиваль повторювався би через кожні 2 роки», – вважає керівник театру.

 

Для глядачів, за словами Василя Вовкуна, протягом п’яти років поставлять 12 нових творів, адже зараз майже всі оперні театри України мають однаковий репертуар: «Наталка Полтавка», «Запорожець за Дунаєм» і «Тарас Бульба».

 

Серед анонсованого Василем Вовкуном – фольк-опера Євгена Станковича «Цвіт папороті», яку не ставили після її заборони ще в радянський час, опера «Богдан Хмельницький» Костянтина Данькевича, що була вперше поставлена у незалежній Україні в Донецькій опері, опера «У неділю рано зілля копала» Віталія Кирейка, опера «Лісова пісня» Михайла Скорульського, опери «Жар-птиця» і «Весна священна» Ігоря Стравінського, балет «Тіні забутих предків», над яким працюватиме Мирослав Скорик, який був композитором однойменного фільму, дитяча опера «Лис Микита» Івана Франка, опера Доніцетті «Дон Паскуале», балет «Шехерезада», опера «Казки Гофмана» Жака Оффенбаха й опера «Адріана Лекуврер» Франческа Чилеа.

 

Крім того, за словами Василя Вовкуна, до роботи у Львівській опері залучатимуть таких відомих диригентів, як Андрій Юркевич (у нього закінчується контракт як головного диригента у Варшавській опері), Володимира Сиренко, Василь Василенко (який поїхав із Донецької опери і наразі працює у Києві) та Оксана Линів.

20.03.2017