Голова ОДА просить уряд посприяти у скасуванні мораторію на вирубування високогірних лісів.

Безстроковий мораторій на вирубування лісів на висоті понад 1100 метрів запровадила у 2000 році Верховна Рада України.

 

Як повідомляє Івано-Франківський обласний портал "Репортер", голова Івано-Франківської ОДА Олег Гончарук звернувся до прем’єр-міністра Арсенія Яценюка з проханням ініціювати зміни до лісового законодавства України, аби вирубування лісу на висоті понад 1100 метрів знову стало законним.

 

У листі на адресу Арсенія Яценюка голова Івано-Франківської ОДА Олег Гончарук просить його доручити своїм підлеглим розробити законопроект, яким би знімався мораторій на проведення суцільних вирубок у високогірних лісах, що розташовані на висоті понад 1100 метрів над рівнем моря.

 

"Термін дії мораторію на проведення суцільних рубок на гірських схилах в ялицево-букових лісах Карпатського регіону, що ростуть на висоті 1100 метрів над рівнем моря минув ще у 2010 році. Мораторій призвів до того, що в таких лісах занедбана лісова інфраструктура, а частина гірських лісів області має величезні площі перестиглих ялинових деревостанів”, - йдеться у листі голови Івано-Франківської ОДА.

 

Крім того, Гончарук у листі до прем’єра звертає увагу на незручність для лісорубів постанови Кабінету Міністрів України від 22 жовтня 2008 року № 929 (Про затвердження Правил рубок головного користування в гірських лісах Карпат) у питанні заборони вирубки у букових лісах у період з 1 травня по 30 вересня.

 

“Якщо заготовляти бук в літній період, то дрова набувають оптимальних показників по вологості до початку паливного сезону. Дане питання є вкрай важливим та актуальним в контексті забезпечення енергетичної незалежності нашої держави”, - стверджує Гончарук у листі до прем’єра.

 

Нагадаємо, що після руйнівних повеней 1998 року - у 2000 році - Верховна Рада прийняла Закон України "Про мораторій на проведення суцільних рубок на гірських схилах в ялицево-букових лісах Карпатського регіону". Цей Закон встановлює мораторій на проведення суцільних рубок в ялицево-букових деревостанах, рубок головного користування у високогірних лісах, в лісах в лавинонебезпечних та селенебезпечних басейнах та в берегозахисних ділянках лісу в Карпатському регіоні України. Високогірними у Законі визначені ліси, що розташовані вище 1100 метрів над рівнем моря.

 

Зазначимо також, що мораторій на рубки головного користування у високогірних лісах, що розташовані вище 1100 метрів над рівнем моря, є безстроковим. У 2010 році минув лише термін запровадження мораторію на проведення суцільних рубок головного користування в ялицево-букових деревостанах на стрімких схилах в усіх лісах Івано-Франківської, Закарпатської, Львівської та Чернівецької областей.

 

16.09.2015