Наївні світочі

Діячі російської культури — в боротьбі за європейську ідентичність.

 

 

Ось це яскраве, лаконічне звернення, фактично – підтримка російського варіанту нацизму:

«В дни, когда решается судьба Крыма и наших соотечественников, деятели культуры России не могут быть равнодушными наблюдателями с холодным сердцем.
Наша общая история и общие корни, наша культура и ее духовные истоки, наши фундаментальные ценности и язык объединили нас навсегда. Мы хотим, чтобы общность наших народов и наших культур имела прочное будущее. 
Вот почему мы твердо заявляем о поддержке позиции Президента Российской Федерации по Украине и Крыму.»

 

Як львівські євреї Башмет та Ярмольник могли стати нацистами? Це неймовірно – але факт, який вони самі навіть не усвідомлюють. Як нацистами могли себе показати всі ті люди, яких світ вважав інтелігентами, гуманістами, представниками Культури з великої букви?

 

Все досить просто. Завжди російський інтелігент, демократ, поборник свободи закінчувався там, де починалося українське питання. Вдумаймося в цей текст: «общая история.. общие корни… общность народов и культур…» – вони вже століттями зазомбовані послідовно імперською, радянською і тепер знову імперською пропагандою. Вони переконані у своїй правоті, вірять у те, що говорять.

 

Втрата України для росіян є величезною ментальною катастрофою – це втрата європейської ідентичності та майже тисячі років європейської історії. Надуманої ідентичності та вкраденої, сфальсифікованої історії.

 

Без цього ким вони стануть, яке їхнє коріння – симбіоз угро-фінів та монголо-татар із невеликим вкраплення крові словян-бандюків типу Андрія Боголюбського со товаріщі? Плюс величезна армія українців, грузинів та інших пристосуванців, які поміняли Батьківщину «на шмат гнилої ковбаси» і чиї потомки – серед підписантів цього вірнопідданого листа.

 

Потрібно зрозуміти, за що воює Путін і чому його підтримують навіть світочі російської культури – всі вони воюють також і за свою ідентичність. Яку собі придумали, в яку змусили повірити весь світ і яка зараз розлізається по швах.

 

Наївні – вони пробують її втримати зброєю, наново зшити кров’ю і насиллям.

 

 

14.03.2014