Найочікуваніша літературна подія року

4-8 жовтня у Львові відбудеться літературний фестиваль та книжковий ярмарок. 30-й Lviv BookForum вже офіційно презентував програму, запрошуючи долучитися до фестивалю наживо у Львові  на основній локації «Порохова вежа», яка цього року об’єднана фокусною темою «Перепис майбутнього», чи онлайн на сайті bookforum.ua  діджитал-партнера фестивалю — Hay Festival (Велика Британія). Вхід на усі події фестивалю та ярмарок вільний!

 

 

Дискусійна платформа фестивалю налічує понад 20 тем, серед яких:

 

«Пам’ятаючи шлях до майбутнього»: Георгій Господинов (Болгарія), Уїлем Блекерс (Велика Британія), Кетрін Янгер (Австрія), Остап Сливинський.

«Війна як крах цивілізації: чи буде щастя після війни?»: (Вахтанґ Кебуладзе, Славенка Дракулич (Хорватія), Енн Епплбом (США), Максим Яковлєв, Тетяна Огаркова.

«Розробляючи план Маршалла для України: чому перемога України піде на користь усім»: Бернар-Анрі Леві (Франція), Тімоті Ґартон Еш (Велика Британія), Севгіль Мусаєва, Олександра Матвійчук, Крістіна Бердинських.

«Свобода думки та індоктринація»: Ян Ґарнер (Канада), Ярослава Барб’єрі (Італія), Джанін ді Джованні (США), Пітер Померанцев (Велика Британія).

«Екзистенціальна стійкість: як глобальні історичні зміни впливають на нас»: Катерина Калитко, Ірина Цілик, Девід Тоскана (Мексика), Тарас Прохасько, Саша Довжик.

«Боротьба за чи зі словами? Складнощі розмов про війну»: Тетяна Огаркова, Люк Гардінґ (Велика Британія), Девід Ріфф (США), Ярина Чорногуз, Світлана Поваляєва.

«Сучасні міфології: чи потрібні ще герої у 21 столітті?»: Емма Антонюк, Вахтанґ Кебуладзе, Пітер Померанцев (Велика Британія), Олена Гусейнова.

 

 

Під час фестивалю відбудуться 4 літературні розмови: зустріч романістів Андрія Куркова та Джонатана Франзена (США); Арт Шпігельман, автор графічних романів, зокрема «Маус», розмовлятиме з письменником, військовим Олександром Михедом; британський письменник YA Джонатан Страуд говоритиме з фантастом Володимиром Арєнєвим; боснійський письменник Озрен Кебо та поетеса Катерина Калитко шукатимуть схожості й відмінності між війною на Балканах і Росії проти України.

 

У програмі також партнерські дискусії:

 

«В сім’ї вольній, новій… Як ми творимо близькість в умовах війни», у партнерстві з «Радіо Культура»: Ірина Цілик, Олена Гусейнова, Джанін ді Джованні, Юрко Прохасько.

«Як нас змінив Майдан. Розмова про 10 років боротьби», у партнерстві з «Еспресо»: Віталій Портников, Катерина Калитко, Антін Борковський, Олександр Михед.

«Як російський напад на Україну змінює наш погляд на колоніалізм і деколонізацію?», у партнерстві з «Українською правдою»: Панкадж Місхра (Індія), Алан Расбриджер (Велика Британія), Володимир Єрмоленко, Севгіль Мусаєва.

Церемонія нагородження лауреатів Премії «Зустріч», у партнерстві з канадською недержавною організацією «Українсько-Єврейська Зустріч»: Олена Стяжкіна, Ольга Муха, Наталія Федущак (Канада), Оксана Форостина.

«Як ми говоримо? Мова та її герої», у партнерстві з «Радіо Культура»: Олеся Хромейчук, Олександр Михед, Ірина Славінська, Володимир Єрмоленко.

«Сила слова», у партнерстві з BOOK AID: Бен Окрі (Нігерія), Рейчел Кларк (Велика Британія), Галина Крук, Олеся Хромейчук.

 


7 жовтня, у суботу, традиційно відбудеться Ніч поезії та музики,  у якій візьмуть участь Світлана Поваляєва, Ярина Чорногуз, Павло Вишебаба, Остап Сливинський, Галина Крук, Олена Гусейнова, Катерина Міхаліцина, «Пиріг і Батіг», поетичний гурт «Landschaft» за участі Григорія Семенчука та німецької поетеси Ульріке Альмут Сандіг. Місце проведення — Нижній зал Театру ляльок (пл. Данила Галицького, 1).

 

Відбудуться події im memoriam, присвячені вшануванню пам’яті та творчості загиблих від російської загарбницької війни українських письменників Вікторії Амеліної та Володимира Вакуленка.

 

 

Відвідати фестиваль запрошує американська історикиня та письменниця Енн Епплбом:

 

«Вторгнення Росії в Україну – це напад на демократію і саму свободу. Ми маємо бути солідарними з українцями, повинні почути їхні історії та ділитися ними. Ми маємо прислухатися до минулого. Lviv BookForum у партнерстві з Hay Festival пропонує простір для розмов про війну в усіх її проявах. Долучайтесь!»

 

Докладна  програма тут.

14.09.2023