Пам’яті нескорених

До річниці повномасштабного російського вторгнення Львівська національна опера запрошує вшанувати пам’ять 

жертв війни

 

 

Рік запеклої боротьби, рік важких днів і ночей, рік болючих  втрат, але й також рік сили, хоробрості та звитяги, та головне – віри у Перемогу! Напередодні першої річниці російського повномасштабного вторгнення, 22 лютого, Львівська національна опера запрошує долучитися до вшанування пам’яті полеглих воїнів ЗСУ та всіх невинно убієнних, чиї життя цинічно забрала росія.

 

Подія ініційована Міністерством культури та інформаційної політики України та Львівською національною оперою. Запис події буде здійснений «Радіо Культура» та переданий до Європейської мовної спілки для трансляції європейськими радіостанціями. В ефірі Радіо Культура запис концерту «Пам’яті нескорених» прозвучить 24 лютого.

 

 

Концерт-реквієм відбудеться за участі солістів, хору та оркестру Львівської національної опери. У їх виконанні прозвучить «Реквієм» Джузеппе Верді – одна із найдраматичніших композицій світової класики, сповнена лірики, болю та віри. Солюватимуть знані оперні співаки: Софія Соловій – сопрано,  Анастасія Поліщук – мецо-сопрано, Максим Ворочек – тенор, Тарас Бережанський – бас. Хормейстер – Вадим Яценко.

 

Також у програмі – твір української композиторки Вікторії Польової «Буча. Lacrimosa», написаний у пам’ять безневинним жертвам, що трагічно загинули від рук російських окупантів у Бучі. Соло на скрипці у композиції виконає відомий скрипаль, заслужений артист України Марко Комонько.

 

За диригентським пультом виступить всесвітньо відома Кері-Лінн Вілсон – канадська диригентка українського походження. Саме під її орудою у співпраці з Польською національною оперою та Метрополітен-опера влітку 2022-го відбувся світовий тур «Ukrainian Freedom Orchestra» / «Українського оркестру свободи», під час якого українські музиканти виступили у найбільших містах Європи та Америки.

 

Серед учасників цього колективу були й музиканти оркестру Львівської національної опери, зокрема: Андрій Чайковський, Марта Семчишин, Віктор Семчишин, Анна Бура (скрипка), Юрій Хвостов, Євген Марчук (гобой, англійський ріжок), Наталія Коноваленко (арфа). 

 

Концертний тур був організований за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України, Міністерства закордонних справ України та Державного агентства України з питань мистецтв та мистецької освіти. Метою світового туру був збір коштів на підтримку українських артистів.Концерт-реквієм  відбудеться 22 лютого о 18:00

 

Квитки тут .

10.02.2023