«ГРА – 2022» розпочалася

Театральний фестиваль-премія ГРА розпочав приймання заявок

 

 

Національна спілка театральних діячів України оголошує приймання заявок на участь у V Всеукраїнському театральному Фестивалі-Премії «ГРА» («GRA –  Great Real Art»).

 

Мета і завдання Great Real Art залишаються незмінними протягом п`яти років:   об’єднати всі театри країни і презентувати їхні найкращі здобутки Україні та міжнародній спільноті, популяризувати національне театральне мистецтво в усіх його жанрах, стилях і формах, визначити провідні тенденції та стимулювати розвиток українського театрального середовища.

 

Фестиваль-премія «ГРА» провадиться на конкурсній основі за підсумками минулого календарного року (розглядатимуться прем’єри, які вийшли у період з 1 січня по 31 грудня 2021 р.). У ньому може взяти участь будь-який професійний театральний колектив будь-якої форми власності (державний, комунальний, приватний).

 

Відбір учасників здійснюється у декілька етапів:

І етап – подання заявок від театрів. Термін подання у 2022 р. – до 15 березня.

ІІ етап – на основі поданих від театрів заявок Експертною Радою формується лонгліст учасників. Термін формування лонгліста у 2022 р. – до 27 березня.

ІIІ етап – після перегляду Експертною Радою наживо вистав з лонгліста формується шортліст з 12 вистав. Термін формування у 2022 р. – перша половина липня.

ІV етап – показ вистав у місті, обраному оргкомітетом Фестивалю-Премії та визначення переможців міжнародним журі. Термін проведення підсумкового Фестивалю-премії у 2022 р. – друга половина листопада.

 

Лауреати фестивалю-премії визначатимуться у шести загальних номінаціях: За найкращу драматичну виставу; За найкращу виставу для дітей; За найкращу музичну виставу у жанрі опери/оперети/мюзиклу; За найкращу танцювальну виставу і виставу фізичного театру; За найкращу камерну виставу (до 150 глядачів); За найкращу виставу на перетині театральних жанрів, мистецького синтезу і перформативних форм. Та у шести індивідуальних номінаціях: За найкращу жіночу роль; За найкращу чоловічу роль; За найкращу режисерську роботу; За найкращу сценографію; За найкраще хореографічне вирішення вистави; За найкраще музичне вирішення вистави.

 

Найкращих ГРАвців у ГРІ за «театральний «Оскар» нагородять Дипломом лауреата та грошовою винагородою на реалізацію нового проєкту.

       

Ретельно відслідковувати етапи розвитку українського театру традиційно довірено Експертній Раді, у складі якої традиційно відбулася  ротація: Юлія Бентя (м. Київ), Ганна Веселовська (м. Київ), Анна Білик (м. Херсон), Роман Лаврентій (м. Львів), Людмила Олтаржевська (м. Київ), Віктор Рубан (м. Київ), Валентина Тужина (м. Львів), Юлія Щукіна (м. Харків), Юлій Швець (м. Київ) та голова Експертної Ради –  Ольга Стельмашевська (м. Київ). Невтомна десятка експертів, у якої попереду тисячі кілометрів Україною та десятки годин вистав, вже готується вирушати на пошуки найкращих з кращих.

 

27.01.2022