черняхівська культура

Їх шукають у підземеллях, в землі і у старих архівах. Втрачені загадки історії Тернополя не дають спокійно спати ентузіастам. Z уже писав про дослідження підземних ходів міста і розкопки на території, де була найдавніша споруда міста – Тернопільський замок. І ось ці наполегливі пошуки і сотні кубометрів перекопаної землі дали перші результати. В ґрунтових нашаруваннях минулого археологи віднайшли трипільську кераміку та черняхівський культурний шар.
22.11.17 | Тернопіль |
  Фахівці під час розкопок на території Тернопільського замку виявили зразки трипільської кераміки та побутові речі черняхівської культури. З ними пов'язані загадки, яких дослідники поки що не можуть пояснити, розповів керівник державного підприємства «Подільська археологія» Богдан Строцень, передає Укрінформ.  
20.11.17 | Тернопіль |
  У центрі Львова на площі Теодора археологи відкопали ліпнені та кружальні горщики й миски ІІІ–ІV ст., що належать до черняхівської культури – історичного утворення першої половини І тис. н. е. на південному сході Європи, інформує Gazeta.ua.  
15.12.16 | Львів |
Були часи, коли наші предки практично без перекладу розуміли галлів, германців чи, тим більше, балтів. На просторах між нижнім Дунаєм і Балтійським морем проживали розмаїті етноси, відомі історичній науці як такі, що належали до різних мовних родин, але, що цікаво, тоді (тобто, дуже давно) їхні мови були достатньо близькі, аби жителі та жительки навіть віддалених регіонів Центрально-Східної Европи без перекладачів між собою як ворогували, так і товаришували, торгували, укладали спілки і навіть одружувалися.