◦ ◦ ◦ ◦

Кpoвaві заворушення в Ірляндії.

К.Б. доносить з Льондону: В многих місцях в Ірляндії прийшло знову до кровавих сутичок. В Бельфаст убито 13 осіб, ранено над 200.

 

Заходи мадярського уряду в справі Словаччини і Підкарпатської України.

Пат. подає за денником "Лідове Новіни", що мадярський уряд розпочав дипльоматичні заходи, аби вимогти коректуру границь на Словаччині в свою користь і в першій мірі дозвіл на обсадження Підкарпатської України.

Як доносять "Лідове Новіни" мадярська армія готова до походу, а словацькі мадярони приготовляють ґрунт на случай заняття Словаччини мадярськими військами.

 

Вільсон домагається плєбісциту на Тешинськім Шлеську.

Як доносить "N.Y. Herald" американський амбасадор Wallace по одержаній з Вашінґтону інструкції, повідомив раду амбасадорів, що президент Вільсон не признає ніякого иншого способу полагодження польсько-чеського спору о Тешинський Шлеськ, як тільки дорогою плєбісциту. Згаданий денник додає від себе, що така заява мусить впровадити раду амбасадорів у велике заклопотання, бо вона бажатиме обминути хоча би й найменше напруження відносин з Америкою.

 

Француські соціялісти в III. Інтернаціоналі.

"Echo de Paris" доносить зі Стокгольму, що француські соціялістичні провідники Кашен і Фронард перед допущенням їх до участи в нарадах ІІІ. Інтернаціоналу в Москві підписали деклярацію, в якій заявили, що солідаризуються цілковито з большевизмом, осуджуючи парляментарний устрій вважають диктатуру пролєтаріату справедливою і обіцюють приготовити француський пролєтаріат до метод російського пролєтаріату.

 

Франція і Ватикан.

Комісія француської Палати послів заявилася 19 голосами проти 15 за відновленням дипльоматичних взаємин з Ватиканом.

 

Льойд Джордж про ірляндське питання.

По донесенням з Льондону на делєґації робітничих товариств Льойд Джордж заявився за тим, аби Ірляндії дати певну форму самоврядування під умовою, що вона останеться інтеґральною частиною бритійської імперії.

 

Виміна полонених.

З Марсилії відплило до Одеси 4.000 російських полонених, в тім 29 большевицьких комісарів, котрі мають бути заміняні за француських полонених.

 

Мадярський уряд домагається видачі Белі Куна.

Радіо з Науен доносить, що мадярський уряд звернувся до німецького уповноважненого з домаганням видачі Белі Куна. Німецький уряд в цім напрямі не видав ще ніякого рішення.

 

Туреччина підпише мировий договір.

"Temps" доносить з Константинополя, що Туреччина підпише мировий договір, та що делєґат, котрому доручено підписання договору, прибуде в найблищім часі до Парижа.

 

Большевицька поміч турецьким націоналістам.

По радіотелєґрафічним донесенням з Ліону на основі телєґрам з Константинополя большевики мають намір в найблищім часі вислати поміч турецьким національним військам.

 

Крассін і Каменев не їдуть в Льондон.

Як доносить Райтер, Крассін і Каменев не виїдуть до Льондону. Каменев вертає до Росії, підчас коли Крассін удасться до Стокгольму.

 

Громадська думка

28.07.1920

До теми