Небезпечний коронавірус у Саудівській Аравії спричинив нові смерті. Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) бачить в новому патогені загрозу для цілого світу, адже поширюється він, ймовірно, через дихання.
У Саудівській Аравії знову загинули чотири людини від нового коронавірусу Мерс, який вважають дуже небезпечним. У цілому в країні зафіксували 32 летальні насдки захворювання, – повідосляє Міністерство охорони здоров'я країни. Кількість хворих сягнула 49.
Новий коронавірусу вперше виявили навесні 2012 року в чоловіка із Саудівської Аравії. У березні 2013 року в Німеччині внаслідок зараження померла одна людина, вона також походила з району Перської затоки.
Вірус викликає симптоми, подібні до симптомів грипу, але вони супроводжується тяжкою формою пневмонії. На відміну від вірусу SARS атипової пневмонії (тяжкого гострого респіраторного синдрому), новий патоген швидко призводить до ниркової недостатності.
Виникла хвороба в Саудівської Аравії, тут і зареєстрували більшість смертей, спричинених вірусом. Пацієнти, які померли за межами Саудівської Аравії, або відвідували країну напередодні, або контактували з людьми, що здійснювали поїздку до неї.
Фахівці в галузі охорони здоров'я вкрай стурбовані високою смертністю серед інфікованих вірусом Мерс. Вони бояться всесвітньої епідемії, за якої вірус мутує в легко заразну форму. ВООЗ оцінює вірус як "небезпеку для цілого світу". Експерти вимагають більше інформації від арабської влади. Європейський центр з питань профілактики та контролю хвороб (ECDC) нещодавно заявив, що відсутність інформації ускладнює дослідження шляхів поширення та ознак інфекції.
Дослідники під керівництвом вірусолога Крістіана Дростера з Університетської клініки Бонна дослідили, як проходить захворювання на прикладі 73-річного пацієнта з Абу-Дабі, який помер у Мюнхені в квітні 2013 року. Спочатку у чоловіка з’явилися симптоми грипу, а два дні потому його привезли до лікарні Абу-Дабі. Лікарі діагностували пневмонію та приписали антибіотики зі штучною вентиляцією легеней. 19 березня, на 12 день хвороби, пацієнта перевезли до Мюнхена. Проблеми з диханням ускладнилися, нирки відмовили. Він помер на 18 день хвороби від зараження крові (сепсису) та поліорганної недостатності.
Згідно з медичним висновком, вірусне навантаження в нижніх дихальних шляхах було найбільшим. Невелику кількість патогенів лікарі знайшли в сечі пацієнта, але не в крові. Вірус в сечі може вказувати на те, що він розмножується в нирках. Це могло б пояснити, чому хворий, як деякі інші жертви вірусу, страждав на ниркову недостатність.
Мала кількість вірусу в випорожненнях пацієнтів істотно відрізняє новий вірус від вірусу атипової пневмонії. Це має важливе значення для практики, оскільки до тепер лікарі орієнтувалися на SARS. Високе бактеріальне навантаження в нижніх дихальних шляхах вказує на те, що вірус поширюється дихальним шляхом – припускають лікарі.
У коментарі Беніт Ґорі та Сільвія ван дер Верф з університетської лікарні міста Лілль (Франція) кажуть, що спалах вірусу типу Мерс-CoV – взявши до уваги поширення SARS десять років тому – все ще може бути на ранніх стадіях. Отже, міжнародне співтовариство зобов’язане якомога швидше знайти ефективні методи лікування хвороби й визначити їхню вартість.
23.06.2013