Два кораблі НАТО зайшли в понеділок вранці в одеський морський порт – іспанський фрегат F81 Santa Maria і канадський FHH333 Toronto пришвартувалися до 18 і 19 причалів морського возалу.

 

Про це повідомляє видання "Думская".

 

Обидва фрегати входять до складу постійної групи SNMG2, котра чергує в Середземному морі. 29 березня вона ввійшла у чорноморський регіон на чолі флагманом – голландським фрегатом F805 Eversten. Тут до групи приєднався турецький фрегат TCG Gelibolu F493. В Одесу, однак, прибуло тільки два кораблі. 

 

Планується, що кораблі візьмуть участь у навчаннях PASSEX спільно з кораблями ВМС України в акваторії Чорного моря з метою підвищення сумісності з кораблями НАТО і держав-партнерів.

 

Раніше, 26 березня, в Чорному морі завершили тренування типу PASSEX тральщик "Капрікорн" ВМС Франції та ракетний катер "Прилуки" ВМС ЗС України, під час яких військові моряки відпрацювали взаємодію у складі загону кораблів та спільні протимінні дії.

 

Зі слів першого заступника командувача ВМС ЗСУ Олексія Неїжпапи, українські військові моряки вже тривалий час використовують різні методи впровадження стандартів НАТО під час підготовки екіпажів кораблів і катерів. Тому відпрацювання спільних тренувальних дій з іноземними кораблями на практиці дозволить досягти оперативну та технічну сумісність з флотами країн – членів Північноатлантичного альянсу.

 

01.04.2019