На Заході зароджується новий тренд: забути Майкла Джексона

 

У січні пройшов передпрем'єрний показ (на американському кінофестивалі незалежного кіно «Санденс») документального фільму каналу HBO "Leaving Neverland" ("Покидаючи Неверленд"), в якому Майкл Джексон звинувачується в розбещуванні Вейда Робсона (1982 р.н.) і Джеймса Сафчука (1978 р.н.), коли їм було 7 і 10 років.

 

 

На початку березня фільм показали по телебаченню в США (3 березня) та Великій Британії (6 березня), у прем'єрну ніч в США його оглянуло понад 1,2 млн американців. Після прем'єри Робсон і Сафчук, а також режисер фільму Ден Рід гостили в шоу Опри Вінфрі.

 

Джексон, за словами колишніх улюбленців поп-ідола, вчив їх мастурбувати, просив пестити його соски, а в старшому віці вони разом із ним переглядали гостре порно.

 

Наслідком кінозвинувачень стало вилучення пісень Джексона з ротацій провідних радіостанцій Нової Зеландії та Канади. Кілька днів тому вони зникли і з BBC Radio 2, але централя ВВС пояснила, що записи просто не пасують до формули цієї радіостанції, бо вона "зосереджується на творчості нових виконавців".

 

А нині "Wall Street Journal" повідомив, що творці мультсеріалу «Сімпсони» вирішили вилучити з обігу серію 1991 року "Stark Raving Dad" (Абсолютно божевільний тато), в якій Майкл Джексон (під псевдонімом Джон Джей Сміт) озвучував одного з персонажів — Леона Комповскі, пацієнта психлікарні, в яку потрапив головний герой серіалу Гомер.

 

 

Цю серію не будуть показувати на телебаченні і видалять зі стрімінгових сервісів. Її також виключать із майбутніх релізів серіалу на DVD і Blu-Ray.

 

Серію вважають однієою з найкультовіших у ранніх сезонах серіалу, і тепер шанувальникам буде складніше її переглянути. Цікаво, що раніше те, що Джон Джей Сміт є власне Майклом Джексоном, циркулювало на рівні чуток, офіційно підтвердили це тільки минулого року; у всіх піснях серії голос Джексона імітував Кіпп Леннон.

 

 

Продюсер серіалу Джим Брукс так прокоментував це рішення: "Я проти спалювання книг — але це наша книга, і ми маємо право прибрати з неї окремі розділи".

 

Вперше Джексона звинуватили в сексуальному насильстві над дітьми 1993 року — тоді йшлося про 13-річного Джордана Чендлера. Був поданий цивільний позов і розпочато кримінальне розслідування. Співак врегулював цивільну справу поза судом за нерозкриту тоді суму, сподіваючись захиститися в кримінальному суді. Але кримінальні звинувачення так і не були пред'явлені: суд не знайшов доказів злочину, а позивач відмовився давати покази.

 

Незабаром після смерті Майкла Джексона в 2009 році (навколо якої теж снують конспіративні історії) батько і син Чендлери зізналися, що ніяких домагань насправді не було — вони просто хотіли витягнути зі співака побільше грошей. За їхніми словами, щоби швидше укласти мирову угоду, Джексон виплатив родині Чендлерів 25 мільйонів доларів.

 

 

У 2005 році, коли суд присяжних визнав Джексона винним у розбещенні Гевина Арвізо, згадувані Вейд Робсон (у віці 23 роки) та Джиммі Сафчук (27 років) виступили в якості свідка зі сторони співака і під присягою дали покази в його захист: що вони дійсно проводили багато часу на казковому ранчо Джексона «Неверленд», але за весь цей час ніяких непристойних пропозицій співак не робив.

 

Після смерті Джексона Робсон брав участь у кількох триб'ютах в його честь, потім спробував отримати посаду режисера шоу "Цирк дю солей" у пам'ять про музиканта, але отримав відмову від розпорядників його спадщини. Це змінило поставу Робсона, і він спробував продати видавцям книгу про те, як його розбестив Джексон, але безуспішно.

 

У 2013 Вейд Робсон подав позов проти розпорядників спадщини Джексона, стверджуючи, що наприкінці 1980-х і початку 1990 років співак розбещував його. У 2014 році аналогічний позов через це ж адвокатське бюро подав і Джеймс Сафчук. Обидва позови були відхилені судом у 2017 році.

 

 

Однак історією зацікавився режисер Ден Рін, і на хвилі руху MeToo з'явився фільм, в якому вся увага зосереджена на дитячих роках героїв, а про їхні свідчення і позови не згадується.

 

Натомість сім'я Майкла Джексона, що категорично спростовує всі звинувачення, Вейда Робсона і Джеймса Сафчука називає не інакше, як лжесвідками.

 

Правозахисна організація "Конференція Південного християнського керівництва", яка виступає за права темношкірих у США, назвала фільм "посмертним лінчуванням".

 

Водночас Фонд спадщини Майкла Джексона пред'явив позов до HBO. Згідно з позовом, випустивши документальний фільм "Покидаючи Неверленд", канал порушив умови контракту 1992 року, укладеного між HBO і Майклом Джексоном, а саме — пункт про нерозповсюдження відомостей, що ганьблять співака. Тепер його спадкоємці мають намір відсудити 100 мільйонів доларів.

 

А HBO готує до ефіру другу частину документального фільму.

 

08.03.2019