Містянам презентували серію коміксів про «Кіборгів».

 

Учора, 8 лютого, у Львові відбулася презентація «Коміксів про легендарних Кіборгів». Захисники Донецького летовища, спогади яких лягли в основу цих коміксів, зустрілися з читачами у Львівському обласному молодіжному центрі, передає ZIK.

 

«Пілотний випуск коміксів – "Історія трьох" – був презентований у рамках Форуму видавців 2016 року. Ідея була в тому, щоби популяризувати образ українського воїна-захисника і показати героїзм хлопців, які захищали Донецький аеропорт», – зазначила одна з ініціаторів проекту, координаторка ГО «Вірні традиціям» із позивним «Док».

 

Особливість цих коміксів у тому, що вони написані на основі живих спогадів українських вояків, тобто там показані реальні події, які відбувалися в Донецькому аеропорту.

 

В «Історії трьох» розповідається про евакуацію важкопораненого бійця. Пронести його можна було лише через сепаратистський блокпост. Це зробили двоє інших бійців, які ризикуючи життям без амуніції – що було ультиматумом ворожої сторони – вночі і в сильний мороз винесли його на носилках.

 

Цей випуск коміксів має, окрім української, ще й англомовну версію. Так само, як і наступний випуск – «Кіборги. Початок». У ньому розповідається про перший бій у ДАП. Перший постріл, з якого розпочалася оборона аеропорту, зробив снайпер 3-го окремого полку спеціального призначення.


Комікси про "Кіборгів". Фото: ЗіК.

 

«Після першого пострілу бій тривав десь чотири дні майже без упину. За цей час у нас було два легкопоранених, з їхньої сторони – сотні вбитих», – розповів легендарний боєць на зустрічі з львівською молоддю.

 

І третій комікс – «Кіборги. Незламні» – про бійців 93-ї бригади, які ніяк не могли заїхати в ДАП, остільки з ними по дорозі траплялися різні пригоди.

 

Уже найближчим часом планується новий випуск коміксів. Наразі їх можна замовити в групі «Кіборги» у Facebook. Окрім того, партнером проекту є книгарня «Є» та всі центральні книгарні у Львові.

 

«Ваш внесок буде використаний для створення наступної серії коміксів, а також для медичної та психологічної реабілітації наших воїнів-кіборгів», – зазначають ініціатори цього проекту.

09.02.2018