Львів'ян запрошують на «Гуцульське Різдво» до Національного музею.

 

13 грудня відбудеться відкриття виставки з фондів Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького та приватних збірок – «Гуцульське Різдво. Народне мистецтво Гуцульщини ХІХ – першої третини ХХ століття», ідеться на сторінці заходу в мережі Facebook.

 

«Особливими на Гуцульщині є Різдвяні свята. Саме вони і стали домінантою у формуванні ідеї виставки «Гуцульське Різдво».

 

Об’єднавши кращі зразки народного мистецтва Гуцульщини ХІХ – першої третини ХХ ст. та святочну обрядовість, виставковий проект має на меті відтворити урочисту атмосферу, яка панує на Гуцульщині в часі зимових свят — Різдва та Йордану.

 

Відзначення різдвяних святок у гуцулів відбувалось у сакрально-урочистій настроєвості. До свят готувалися заздалегідь: приготовляли оселю, добирали найкраще лудинє (вбрання), збирали гроші, щоб достойно прийняти колядників, котрі заходили до найвіддаленіших гірських осель. Ті, хто був поза домом, поспішали, щоб зустріти народження Христа у родинному колі.

 

Віддавна гуцульська звичаєвість поєднувала язичницькі та християнські вірування. Найповніше це відобразилось у ритуальних дійствах зимового циклу», – розповіли організатори.

 

Виставка триватиме до 29 січня 2016 року.

 

 

07.12.2016