Барна вважає, що ГЕС на Дністрі не гірші за атомну станцію в Нетішині.

Голова Тернопільскої обласної державної адміністрації Степан Барна висловився щодо проекту будівництва каскаду ГЕС у верхів’ї Дністра, представленому нещодавно Укренерго, пише Сорока.

 

За словами Степана Барни, наразі є не проект, а ідея та інвестиції на суму в мільярд євро, але будувати без згоди людей - неможливо.

 

«Але з іншого боку, я як голова адміністрації не можу так просто відкинути можливості будь-яких інвестицій в область. Бо сьогодні ви мене сварите за те, що я захищаю екологію, а завтра будете сварити, бо не створюю робочих місць, а післязавтра буде сварити за те, що вам доводиться дорого платити за гідроелектростанцію, а ще будете сварити за те, що працює атомна станція в Нетішині і вона становить загрозу для половини України», - сказав керівник Тернопілля.

 

Він наголосив, що ідея вивчається, а разом з тим, триває пошук альтернативних, недорогих джерел енергії. «Краще відновлювати роботу тих ГЕС, які працювали на річках Тернопільської області раніше, а їх є кілька десятків», – додав Степан Барна.

 

Як повідомляв Z, проти будівництва каскаду ГЕС на Дністрі виступили екоактивісти, екологи НПП «Дністровський каньйон» та депутати Івано-Франківської обласної ради, за даними яких кошторис проекту становить 400 млн євро і 166 млн доларів США.

29.12.2015