24 липня 2015 року Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького запрошує на презентацію Міжнародного етномистецького проекту «Екологічний ракурс», в рамках якої відбудеться:
12.00 – відкриття XVIII Міжнародного пленеру художнього текстилю «Переплетення».
12.30 – відкриття виставки «З кольорового руна» (твори Зеновії Шульги, Оксани Литвин та Ярослава Сахра).
Етномистецький проект „Екологічний ракурс” започаткували 1998 року кафедра художнього текстилю Львівської академії мистецтв (нині Львівська національна академія мистецтв), лабораторія екології та токсикології Інституту землеробства і тваринництва Західного регіону УААН та Косівський коледж декоративно-ужиткового мистецтва ім. В. Касіяна (тепер Косівський інститут прикладного та декоративного мистецтва ЛНАМ). Ініціатори та автори програми проекту – доцент кафедри художнього текстилю ЛНАМ Зеновія Шульга та завідувач лабораторії екології і токсикології Інституту землеробства і тваринництва Західного регіону УААН, кандидат біологічних наук Василь Гуменюк. Впродовж останніх п’яти років активну участь у проекті бере Національний музей у Львові ім. А. Шептицького, й виставки кращих робіт учасників пленерів стали вже традиційними у залах музею.
Цього року до програми заходів у рамках Міжнародного етномистецького проекту «Екологічний ракурс» увійшли:
Міжнародний пленер художнього текстилю «Переплетення» (24 липня - 2 серпня 2015 р., місце проведення – с. Дора біля Яремче, Гостинний двір «Гуцульська хата»);
Художні виставки: «З кольорового руна» (Твори Зеновії Шульги, Оксани Литвин і Ярослава Сахро) В НМЛ, Виставка «Подорожі» (Твори Барбари Нагайської-Брожек (м. Бєльско-Бяла, Польща) в Музеї етнографії та художнього промислу ІН НАНУ, «Враження» (твори Василя Іванчука та Ірини Шух, Кишинів, Молдова), «Мистецтво писанки» Ірини Вах, Зоряни Грегорійчук, Віри Манько, Олександра Опарія» (Львів, Україна), «Кафедра моделювання костюму Лодзької академії мистецтв» (куратор Дорота Сак, Лодзь, Польща), в Музеї екології та етнографії Карпатського краю в Яремчі виставка учасників пленеру «Шовкова косиця».
Міжнародна наукова конференція на тему: «Етнокультура та її вплив на сучасну естетику мистецьких практик», яка відбудеться 28 липня 2015 року в Національному музеї народного мистецтва Гуцульщини і Покуття ім. Й. Кобринського в Коломиї.
Міжнародний етномистецький проект «Екологічний ракурс» протягом вісімнадцяти років невпинно розвивається, існуючи лише завдяки матеріальній підтримці його учасників та організаторів (під керівництвом Зеновії Шульги). Успішно відбуваючись щороку, проект отримав широкий резонанс і має велике культурне і соціальне значення. За усю історію його існування відбулось вісімнадцять міжнародних пленерів у Карпатах, на Волині, Галичині. Також було організовано чималий ряд міжнародних художніх виставок як в Україні, так і за її межами. Проведено вісім міжнародних наукових конференцій, видано численні каталоги виставок, знято відеофільми, і, чи не найголовніше, налагоджено творчі контакти з митцями з України, Польщі, Білорусі, Молдови, Румунії, Німеччини, Угорщини, Канади, Японії, США, РФ. До участі у проекті залучено художників, науковців, народних майстрів, студентів, дітей, небайдужих до етнокультури свого краю.
пр. Свободи 20Національний музей у Львові Птн, 07/24/2015 - 12:00