Рослини й русалки: текстиль і кераміка

Львівська мистецька галерея "Зелена канапа" 29.04 – 25.05. 2025 демонструє художній проєкт "ЗРОСТАННЯ" із текстильних та скульптурних творів Ганни Животовської і Марини Гандиш.

 

 

"Зростання" – спільна назва для виставки двох художниць. Ганни Животовської зі Львова та та Марини Гандиш з Києва. Ідея поєднати двох мисткинь належить кураторці галереї Зелена канапа Олеся Домарадзькій.

 

Цикл творів Ганни Животовської «Зростання» – це доповнена та розширена серія картин  у техніці гарячого батика. Цикл створений переважно в період епідемії коронавірусу та частково експонувався на виставці «Дім, в якому…» в музеї-квартирі П. Г. Тичини в Києві у 2020.

 

 

Наскрізною темою цих творів став взаємовплив змін та обмеження . Назовні – навколо одного будинку, що втілилося у ряд композицій з рослинами й квітами у процесі природніх змін та вікнами, парканом як символом обмеження. Композиції з діагоналлю в основі відображають  внутрішні зміни, направлені на процес  викарбовування власного художнього «я».

 

«Зростання» – поштовх до  невпинного вдосконалення себе та обмеження власних сумнівів. Це цінність відбору зображення та багатство нашарування форм за допомогою  складної копіткої технології гарячого батика. На виставці буде представлено близько 25 творів Ганни Животовської  2017-2024 років.

 

 

 Марина Гандиш представить серію керамічних скульптур з проекту «IN VITRO», створеного у 2024 році за підтримки УКФ. Ця серія буде вперше представлена саме на цій виставці. «IN VITRO» – це експериментальний проєкт, у якому досліджується зміна форми, структури і сприйняття керамічної скульптури під впливом вологи та органіки.  Експонується у вигляді інсталяції з керамічних жіночих фігур, які частково занурені у скляні колби з водою, та обростають мохом.

 

Тема жіноцтва обрана не випадково: авторці з зовнішньою зміною скульптури цікаво паралельно дослідити й зміну власної чуттєвості під впливом сьогоднішнього середовища. Вперше цей образ був створений у період переходу від дівоцтва до жіноцтва художниці і був пов’язаний із дослідженням власної сексуальності. Наразі виникла потреба знову звернутися до цього образу, який терапевтично зможе повернути відчуття внутрішньої чуттєвості та захищеності, які були втрачені після стресу пов’язаного з досвідом війни.

 

На виставці буде представлено близько 12 «русалок» –  керамічних скульптур Марини Гандиш.

 

 

Довідка: 

 

Ганна Животовська  народилася 23 липня 1970 року в місті Миколаєві. Жила та працювала у Києві.

Від 2024 року живе у Львові.

1988–1992 – навчалася в Криворізькому педагогічному інституті, художньо-графічний факультет.

1992–1998 – навчалася у Львівській академії мистецтв, відділення художній текстиль..

 Дипломний проєкт – портрет Григорія Сковороди в техніці гобелена (керівник проф. М. В. Токар).

Дослідження стародавньої індонезійської технології «гарячого батика» дозволили авторці віртуозно оволодіти та вдосконалювати графіку воском , надихають на використання суто натурального шовку. Мисткиня брала участь у понад 25 художніх виставках, серед яких, відзначаються 6 персональних проєктів,та також Трієнале текстилю та всеукраїнські художні виставки.

Від 2006 року є викладачем фахових дисциплін спеціальності «Графічний дизайн», «Анімаційна графіка» у Фаховому коледжі мистецтв та дизайну КНУТД, м. Київ та Львівському фаховому коледжі індустрії моди КНУТД.

 

Марина Гандиш народилась в Чернігові.

2012 закінчила Київський інститут декоративно-прикладного мистецтва і дизайну, у 2014 – Львівську національну академію мистецтв. 

2023 року навчалась у Літній академії, Зальцбург, Австрія – перформанс та інсталяція (куратор Метте Стерре). 

2023 – Курс сучасного мистецтва, кураторка Марина Щербенко, СКВОТ. 

2025 – КАМА, практика про мистецтво, пам‘ять та історію. Поглиблений курс. 

Від 2023 – членкиня International Academy of Ceramic. 

Роботи знаходяться в приватних колекціях Чехії, Італії, Польщі, України, Канади, Німеччини, Бельгії, Фінляндії.

2022 – стипендія від Artist-at-Risk.

Від  2015 року Марина бере участь у виставках та артрезиденціях в Україні, Польші, США, Литві, Фінляндії, Білорусі.

 

29.04.2025