Українські танцівники втілюють одвічний танок Життя і Смерті, минулого та майбутнього на сцені театру імені Леся Курбаса
14 та 15 квітня у Львівському академічному театрі імені Леся Курбаса відбудеться вечір танцювальних вистав проєкту “Говори тілом”. Сьогодні, коли загроза існуванню України знову перестала бути фактом минулого, хореографи та танцівники осмислюють виклики, з якими стикається кожен українець. Мовою тіла та танцю говорять про найскладніше, для чого бракує слів. Проєкт “Говори тілом” з травня 2022 року підтримує роботу українських митців, які перебувають в Україні та по всьому світі, він створений Платформою сучасного танцю (Україна) та центром The Place (Великобританія).
Глядачі побачать дві вистави: “Danse macabre. Безсмертний танок” та “Сліди”, у форматі work-in-progress. Це означає, що роботи ще у процесі створення. Після перегляду глядачі матимуть можливість взяти участь в опитуванні та вплинути на фінальну версію кожної з вистав.
В антракті команда проєкту “Говори тілом” презентує YouTube-канал “Let the body speak” , на якому зібрані відеороботи українських танцівників та хореографів, створені під час війни.
Перша вистава вечора “Danse macabre. Безсмертний танок” — це мініатюрна постановка на перетині танцю, фізичного театру й музики. Режисер та художник Богдан Поліщук разом з командою працював у Києві, під звуки сирен та під час блекаутів. Він зазначає, що надзвичайно важливим було створити виставу, не відкладаючи, попри перешкоди, зробити найкраще, на що здатен кожен. Дві перформерки ( хореографка Леся Кекуатова та музикантка Варвара Турта крізь живе звучання колісної ліри та сучасний танець втілюють взаємозалежність Життя і Смерті та місце людини в цій одвічній круговерті.
Друга вистава — “Сліди”. Хореографка Тетяна Знамеровська створює танцювальну візуалізацію скутків психологічних травм, що зумовлені історичними трагедіями. Разом з перформеркою Катериною Погорєловою вони досліджують, як наша культура, наші стосунки з людьми і наша доля можуть бути визначені минулим. “Варто пам’ятати, що ці відбитки також можуть стати ключем до того, як змінити сценарій нашого майбутнього,” — зазначає авторка. У роботі над виставою мисткині спирались на ідеї К. Г. Юнга про колективне несвідоме.
Окрім вечора вистав, проєкт Говори тілом/Let the body speak підтримує проведення онлайн освітньої програми від українських та британських хореографів, танцівників та продюсерів, організовує публікації записів лекцій та відео танців на YouTube-каналі “Let the body speak” .
Президент асоціації “Платформа сучасного танцю” Антон Овчінніков зазначає: “Від травня 2022 року у проєкті взяли участь більш як 400 українських хореографів та танцівників. Платформа сучасного танцю продовжує робити те, що розпочала ще у 2015 році: розвивати професійну танцювальну спільноту в Україні”.
Вечір вистав організовано Платформою сучасного танцю (Україна) в рамках проєкту Говори тілом/Let the body speak, який відбувається за підтримки Британської Ради та Українського інституту у межах Сезону культури Велика Британія/Україна. Партнер проєкту – лондонський творчий центр розвитку танцю The Place (Великобританія).
04.04.2023