Львівська опера у вересні

 

Артисти Львівської національної опери у вересні презентують низку Гала-концертів, концертне виконання опер і навіть здивують прем’єрою балету. Виступи відбуватимуться лише для 207 глядачів у залі, згідно з чинними карантинними заходами.

 

Уже від початку сезону театр змінив формат виступів: замість звичних вистав презентувавши публіці низку спеціального розроблених Гала-концертів «Львів Опера – Гала». У вересні глядачам пропонують відвідати аж п’ять Гала-концертів: «Оперні хіти» (4, 5 вересня) із найпопулярнішими аріями та дуетами з опер різних композиторів і епох, «Балет-Гала» із найвідомішими фрагментами з балетів (6, 13 вересня), а шанувальників музики Джузеппе Верді, Джакомо Пуччіні та Вольфганга Амадея Моцарта запрошують на відповідні концертні програми з їхньою музикою – «Верді-Гала» (18 вересня), «Пуччіні-Гала» (19, 26 вересня), «Моцарт-Гала» (25 вересня).

 

Декорації Євгена Лисика  до балету А. Петрова «Створення світу».

 

Особливою подією цього місяця буде прем’єра балету А. Петрова «Створення світу» (20, 27 вересня, 2 жовтня). Цей балет про створення Землі та перших людей – Адама і Єви тривалий час йшов на сцені театру від 1972 року, а тепер його вирішили відновити, присвятивши 90-літтю геніального художника Львівської опери Євгена Лисика. Прем’єра планувалася ще влітку, але була відтермінована через карантин. Оригінальні збережені декорації Євгена Лисика, які зможуть побачити глядачі прем’єрних виконань балету, входять до Золотого фонду театру, і невдовзі їхні репродукції будуть видані окремим альбомом.

 

 Опера «Дон Жуан» В. А. Моцарта. Фото: Руслан Литвин.

 

Ще одну виставу, а саме оперу «Дон Жуан» В. А. Моцарта, артисти Львівської національної опери презентують у вересні у концертному виконанні, тобто коли усі виконавці, зокрема і музиканти оркестру, розташовані на сцені.

 

Уже наступного місяця Львівська національна опера планує здивувати новими концертними програмами, а також відзначенням 120-річчя від дня відкриття театру, що відбудеться 4 жовтня 2020 року.    

 

Концертна програма «Оперні хіти».

 

Докладніше про репертуар у вересні:

 

Гала-концерт «Оперні хіти»

пт-сб, 4 та 5 вересня о 18:00

Улюблені та найкращі: арії та дуети із найвідоміших опер Г. Ф. Генделя, В. А. Моцарта, Дж. Россіні, Дж. Верді, К. Сен-Санса, Дж. Пуччіні представлять солісти Львівської національної опери у супроводі фортепіано.

 

 

«Балет-Гала»

нд, 6 та 13 вересня о 18:00

«Балет-Гала» – справжня насолода для шанувальників танцю, вишуканості та грації. У програмі – фрагменти з відомих балетів «Дон Кіхот», «Лебедине озеро», «Баядерка», «Лускунчик», «Корсар», «Кармен-сюїта», а також танцювальні номери на музику К. В. Глюка, Ф. Шопена, П. Масканьї та ін. Виконується у супроводі фонограми.

 

 

Концертне виконання «Дон Жуана» В. А. Моцарта

пт-сб, 11 та 12 вересня о 18:00

Виконання опери «Дон Жуан» В. А. Моцарта присвячене 50-річчю диригента-постановника Юрія Бервецького.

Понад два століття опера «Дон Жуан» залишається однією із найпопулярніших творінь В. А. Моцарта. Насолодіться відомими аріями та вражаючою музикою славетного Моцарта у концертному виконанні цього твору. 

 

 

«Верді-Гала»

пт, 18 вересня о 18:00

Улюблені публікою зі всього світу віртуозні арії та ансамблі з опер Джузеппе Верді, прозвучать у виконанні солістів Львівської національної опери.

З дня тріумфального успіху опери «Набукко», яка стала символом національного відродження в Італії, Джузеппе Верді залишається найбільш популярним і виконуваним оперним композитором. Його мелодії запам’ятовуються з першого разу і пам’ятаються назавжди, а опери не сходять з афіш театрів не лише в Італії – на батьківщині композитора, але є основою репертуару усіх провідних оперних театрів світу.

У програмі концерту – найвідоміші арії та ансамблі з опер «Набукко», «Ріголетто», «Трубадур», «Травіата», «Бал-маскарад», «Сила долі», «Дон Карлос», «Аїда».

 

«Пуччіні-Гала»

сб, 19 та 26 вересня о 18:00

Його називають останнім із плеяди найвизначніших італійських оперних композиторів. Джакомо Пуччіні – це ім’я було на вустах шанувальників і у вирі скандалів, а в історії музики він залишається творцем найвідоміших опер, які виконуються на сценах театрів усього світу. Неповторні мелодії і особливий колорит – це ті риси музики Пуччіні, якими запрошуємо насолодитися у виконанні солістів Львівської національної опери.

У програмі – арії та ансамблі з опер «Манон Леско», «Богема», «Мадам Баттерфляй», «Тоска», «Джанні Скіккі», «Турандот» Джакомо Пуччіні.

 

 

ПРЕМ’ЄРА балету «Створення світу» А. Петрова

нд, 20 та 27 вересня о 18:00

Балет про створення Землі та перших людей – Адама і Єви, поставлений з оригінальними декораціями художника Євгена Лисика, творчість якого належить до Золотого фонду театру. Поновлення балету у репертуарі театру присвячене 90-річчю з дня народження митця.

 

 

«Моцарт-Гала»

пт, 25 вересня о 18:00

Чи є більш відоме ім’я в історії музики, аніж композитора Вольфганга Амадея Моцарта? І хоч його легендарна постать овіяна міфами та домислами, натомість, його музика – правдива, світла та життєствердна. Почувши музику композитора, Ви ніколи не забудете, як вона вперше торкнулася струн Вашої душі.

 

 

*Зверніть увагу, що усі ми живемо в нових реаліях і питання безпеки кожного відвідувача та працівника є пріоритетним для Дирекції театру, тож вона просить дотримуватися правил відвідування та протиепідемічних заходів, з якими можна ознайомитися на сайті Львівської національної опери у розділі «Візит до театру».

 

 

 

 

 

 

 

03.09.2020