homo erectus

Викопні кістки та знаряддя праці розкривають багато таємниць людської еволюції. Проте навіть з їхньою допомогою неможливо дізнатися, наприклад, як наші пращури пересувалися або взаємодіяли одне з одним.
21.07.16 | |
  Флореська людини становить одну з найбільших таємниць в історії людської еволюції, адже дотепер дані про неї не вдавалося однозначно узгодити з інформацією про інші види людини. Чи належала вона до виду, сильно спорідненого з Homo erectus? Чи насправді низькорослі люди були представниками Homo sapiens, проте мали хворобливі анатомічні зміни? Відповісти на ці запитання мала б допомогти нещодавня публікація, в якій науковці доводять: усі сучасні припущення ґрунтувалися на хибному датуванні нечисленних знахідок.  
31.03.16 | |
В Ефіопії науковці знайшли найстаріші рештки людини роду homo. Решткам 2,8 млн років, у ній присутні ознаки як homo habilis, так і попередника сучасної людини австралопітека. Завдяки їй може вдатися заповнити прогалини в генеалогічному дереві людини, повідомляють учені в журналі Science. Паралельно в журналі Nature представили реконструкцію homo habilis, яка підтверджують перше припущення.    
Заплуталося в рибальській сітці: перед узбережжям Тайваню рибаки натрапили на незвичні скам’янілості давньої людини. Нижньощелепна кістка, якій від 190 до 450 тисяч років, мала би належати homo erectus. Але вона сильно відрізняється від азійських решток цього виду людей, які знаходили раніше. Отже, ймовірно, йдеться про дотепер невідомий вид людини, пишуть учені в журналі Nature Communications.    
01.02.15 | Тайвань |