Унітази Білла Гейтса зроблять туалетну революцію.

 

Засновник Microsoft Білл Гейтс, філантроп і мільярдер,  продемонстрував в Пекіні на присвяченій новим санітарним технологіям виставці Reinvented Toilet Expo банку з фекаліями і унітаз, що її утилізує, — результат семи років праці і $200 млн.

 

 

Мільярдер зазначив, що в цій банці можуть перебувати до 200 трлн ротавірусів, 20 млрд бактерій сальмонел і 100 тис. яєць паразитів.

 

 

Продемонстрована ж технологія повинна привести до революції в санітарних технологіях завдяки здатності відокремлювати рідкі і тверді відходи і видаляти шкідливі побічні продукти без підключення до каналізаційної мережі. Завдяки унітазам нового типу відходи просто не потраплятимуть у каналізацію. Це заощадить людству понад 233 мільярди доларів на охорону здоров'я (приблизно стільки щороку витрачають на лікування діареї, холери та інших подібних розладів або інфекцій, через них щороку помирає приблизно півмільйона дітей у віці до п'яти років.

 

«Вже не стоїть питання про те, чи можемо ми заново винайти туалет і інші санітарні системи, сказав Гейтс. Питання в тому, як швидко ця нова категорія не підключених до каналізації рішень буде поширюватися в світі».

 

 

Він назвав винаходи, представлені на виставці, «найважливішими досягненнями в області санітарії за майже 200 років».

 

Презентований унітаз — результат одного з дослідницьких проектів, що фінансує благодійний фонд Білла Гейтса і його дружини Мелінди.

 

«Мушу сказати, що десять років тому я б ніколи не подумав, що я так багато буду знати про гімно, – пожартував Гейтс на конференції. – І точно ніколи не думав, що Мелінді доведеться просити, щоб я перестав говорити про туалети і фекалії за обіднім столом».

 

Білл Гейтс допоміг організувати триденний захід у Китаї, де лідер КНР Сі Цзіньпін зробив так звану «туалетну революцію» пріоритетом державної політики.

 

"У багатих країнах є каналізація, майже у всіх країнах є очисні споруди", сказав він BBC.

 

"Разом з тим, у світі є нові міста з великою кількістю менш заможних людей, де каналізації не побудували, і, швидше за все, ніколи не побудують, тому питання полягає в тому, чи можна переробити людські відходи без каналізаційної системи".

 

Фонд заявив, що сподівається встановити нові зразки туалетів в школах та гуртожитках ще до того, як їхня вартість знизиться і вони стануть доступними для домогосподарств.

 

Гейтс пообіцяв, що поліпшені унітази коштуватимуть близько 500 доларів і можуть стати новим загальносвітовим стандартом.

 

06.11.2018