Східна Європа в ХХ-ХХІ ст.

 


Темою першої книжки дослідниці "Ікра і попіл" (Caviar and Ashes: Warsaw Generation’s Life and Death in Marxism) є долі людей, середовищ та кількох поколінь радикальних інтелектуалів Східної Європи 20-60-х років. Книжка з’явилася також у польському перекладі і спровокувала дискусію про тяглість та присутність ідей марксизму не лише у часі комуністичної Польщі. У "Ікрі та попелі" авторка прослідковує реальні та інтелектуальні подорожі представників різних середовищ, які ангажувалися в дискусії та творили ліву думку у Польщі в ХХ столітті. Ця книжка є прикладом інтелектуальної колективної біографії середовищ, яка з одного боку, фокусується на одній країні – Польщі, а навіть кількох містах у Польщі, але з іншого боку, простежує траєкторії ідеї та долі, які охоплюють широку географію різних місць як у Європі, так і в Азії та Америці. У цій мозаїці міст один з розділів цієї книжки присвячений Львову часу радянської окупації у 1939-1941 рр. У цей час місто стало прихистком для багатьох біженців з території Польщі, окупованої нацистською Німеччиною. Серед них були і декілька героїв книжки Марсі Шор – Александр Ват та Владислав Бронєвскі.

Остання книжка "Смак попелу" (The Taste of Ashes: The After Life of Totalitarianism in Eastern Europe) є дослідженням і рефлексією авторки над недавньою історією та сучасністю Східної Європи через аналіз присутності комуністичного і нацистського минулого у різних сферах різних суспільств цього регіону. 

Ця зустріч буде можливістю поговорити з Марсі Шор про Східну Європу ХХ століття, про виклики модерності для міжвоєнного покоління східноєвропейських інтелектуалів, про постсоціалістичну Європу та її зв’язок з тоталітарним минулим. Ми будемо також мати нагоду рефлексії про роль інтелектуала-історика як учасника подій, звертаючись до недавніх подій Євромайдану в Україні. 

Також запрошуємо згодом усіх зацікавлених до читання праць Марсі Шор у бібліотеці Центру міської історії. 

Зустріч відбудеться англійською мовою із синхронним перекладом.

 

вул. Акад. Богомольця 6Центр міської історії Срд, 04/23/2014 - 17:30

До теми