Птахи співають і у часі війни

Птахи співають і у часі війни: Ukrainian Haute Couture від Оксани Караванської та Наталії Половинки

 

 

5 червня 2024 р. Театральний центр «Слово і голос» спільно з відомою українською дизайнеркою Оксаною Караванською, Посольством України при Святому Престолі та Суверенному Мальтійському Ордені, Посольством Бельгії при Святому Престолі представив у  Римі унікальний проєкт – виставу-дефіле «Птахи співають і у часі війни: Ukrainian Haute Couture від Оксани Караванської та Наталії Половинки».

 


Режисером вистави є Наталія Половинка, українська співачка, актриса театру і кіно, лауреатка Шевченківської премії. Проєкт відбувся для дипломатичного корпусу і чільних представників Святого Престолу та Мальтійського Ордену як важлива частина культурної дипломатії та засіб просування української культури у світі.

 


Співачки-акторки Театру «Слово і голос» Наталія Половинка, Анастасія-Ярослава Цетнар та Христина Сілівон спільно з Посольством України при Святому Престолі та Суверенному Мальтійському Ордені і командою Оксани Караванської створили і представили унікальний проєкт, що став своєрідним посланням іноземному глядачу про глибину і незнищенну красу української культури, про українську духовність та традицію, що протистоять війні і неодмінно допоможуть Україні здобути Перемогу.

 

 

У день презентації проєкту “Птахи співають і у час війни” Оксана Караванська та Наталія Половинка взяли участь в загальній аудієнції з Папою Франциском та мали можливість безпосереднього спілкування із понтифіком. Папа звернувся до українських мисткинь українською.

 


Показ проєкту в Римі – це вже третя його презентація. Прем’єра вистави «РОЗМОВА ПТАХІВ. Сад Божественних Пісень» відбулася 5 грудня 2023 р. у Гарнізонному храмі св. ап. Петра і
Павла у Львові, другий показ під назвою вистава-дефіле «РОЗМОВА ПТАХІВ: модне чи вічне?» було представлено у Львівській опері 18 квітня 2024 р. Наступним кроком Театр «Слово і голос» планує показ цієї вистави у саду Софії Київської та Митрополичих садах у Львові.

 

Довідка:

 

Театральний центр  «Слово і голос»  – це сучасний театр, котрий здійснює живу Традицію України засобами театру і музики. Три головні напрямки діяльності – освіта, художнє дослідження і театр – творять Театральний Центр, в основі якого – Людина: її Слово – вість в просторі світу, її Голос - свідоцтво часу. Театр тут розуміється як природньо даний інструмент і територія пізнання, художній образ та спосіб перетворення Буття.


Наталія Половинка – Заслужена артистка України, Лауреат Національної премії України ім. Т. Шевченка, багатьох міжнародних фестивалів театру та кіно, у т.ч. премія «Срібний Георгій, Найкраща жіноча роль» за головну роль у фільмі «Брати. Остання сповідь» (реж. Вікторія Трофименко, 2013). У 2021-22 роках нагороджена 7-ма престижними світовими кінофестивалями у США, Канаді, Італії, Франції, Болівії та в Україні за гол. роль у фільмі «Мати Апостолів» (реж. Заза Буадзе, 2020), основаному на реальній історії війни Росії проти України 2014 року.

07.06.2024