Караванська і Половинка: «Розмова птахів»

Дизайнерка Оксана Караванська і акторка Наталія Половинка 18 квітня представлять у Львівській опері спільний проєкт - виставу-дефіле «Розмова птахів»


Модне чи вічне? На це запитання відповідатимуть одна з найвідоміших українських дизайнерок Оксана Караванська та українська співачка, актриса театру і кіно, лауреатка Шевченківської премії Наталія Половинка. Їхній спільний проєкт - вистава-дефіле «РОЗМОВА ПТАХІВ» відбудеться 18 квітня у Львівській національній опері. Початок - о 19:15.

 


Того вечора Дзеркальна зала Оперного театру перетвориться на унікальний простір, у якому будуть фешн, театр, балет, музика, слово, спів... Ми почуємо, як високі сенси потужно і сучасно звучать, коли висока мода тісно переплітається із високим мистецтвом театру. Це вість про вічне і красиве, що протистоїть війні.  


Оксана Караванська надихнулася, творячи костюми до вистави «Сад Божественних Пісень. Розмова птахів» за Григорієм Сковородою, премʼєра якої відбулася в Гарнізонному храмі в ніч на Святого Миколая у грудні 2023 р. Дизайнерка не вперше міксує види мистецтва. Її перформенс «Вишиванка-Couture Третього тисячоліття» у Львівській опері торік спричинив чимало галасу. Цього разу Караванська пропонує ще більш сміливий крок. 


«Я завжди по-філософськи ставилася до власної творчості, - каже Оксана Караванська. - Запитання “Модне чи вічне?” доречне завжди: як 300 років тому в часи Сковороди, так і тепер, я наважуюся поєднувати всі мистецтва, аби не втратити українськості, духовності і краси. То чи стане модне вічним?»


У Львівській опері Караванська представить нову історію «Український Haute couture» (авторка сучасної вишивки - дизайнерка Ксенія Уманська). Моделями будуть артисти балету Львівської національної опери - цього разу і жінки, і чоловіки. 


Наталія Половинка унікальним чином творить свою дорогу через театр і духовний напів, традиційну пісню, класичну музику і кіно. Її «Слово і голос» - єдиний в Україні театр, де здійснюється жива співоча Традиція України.


Дефіле зустрінеться в діалозі про модне і вічне з виставою «Розмова птахів», яку творитимуть Театральний центр «Слово і голос», Наталія Половинка; «Хорея Козацька», Тарас Компаніченко; а також Лабораторія степового розспіву «Євшан-зілля» із Запоріжжя та окупованих сіл, народний співак Олексій Заєць і піаніст Сергій Кудринецький. 


«Моє служіння Традиції завше - виклик серед сучасного моря швидкоплинних змін, - каже Наталія Половинка. - А зараз це граничне випробування України і світу оголює дивний шанс перемоги: пʼючи з джерела, серед всіх масок сучасності - за одною з них таки розпізнати своє лице. А Сковорода веселить: «Я й сам не люблю мiнливої маски… а люблю теє, що зверху ніщо, а всередині щ о с ь, зовнi неправда, але всередині iстина. Така рiч i людина звалися у еллiнiв «сілінос», картинка, зверху смiшна, а всерединi прекрасна…».

 

То чи стане вічне - модним?

15.04.2024