VIII Театральний фестиваль Традиції «DREVO»

Прем’єра вистави «РОЗМОВА ПТАХІВ» проекту «Сад Божественних Пісень» у рамках VIII Театрального фестивалю Традиції «DREVO»


 

5 грудня о 20:00, в Гарнізонному храмі св. апп. Петра і Павла (вул. Театральна, 11) відбудеться VIII Театральний фестиваль Традиції «DREVO» з прем'єрою вистави «Розмова птахів» (реж. Наталія Половинка). Фестиваль присвячений Дню ЗСУ, Святу Миколая та завершенню року Сковороди і 301-й річниці від дняй ого народження. Збирає носіїв Традиції з усієї України.

 

 

Знакові учасники: музикант та воїн ЗСУ Тарас Компаніченко, Ансамбль старовинної музики «Хорея Козацька» (Київ), Майстерня степового розспіву «Євшан-Зілля» (учасники із Запоріжжя та окупованих сіл), народний співак Олексій Заєць (Київська обл.), актриса-співачка Наталія Половинка та Театральний Центр «Слово і голос» (Львів). Вони об’єдналися у спільній виставі за Григорієм Сковородою «Розмова птахів», прем’єра якої відбудеться 05 грудня о 20:00 у Гарнізонному храмі св. апп. Петра і Павла.

 

Фестиваль відбувається за підтримки Стабілізаційного фонду культури та освіти 2023 Федеральним міністерством закордонних справ Німеччини та Goethe-Institut. goethe.de. у співпраці з Гарнізонним храмом св. апп. Петра і Павла, ЛМР і ЛОДА.

 

VIII Театральний фестиваль Традиції «DREVO» збирає людей, які сьогодні творять живу Традицію через театр, музику, танець, слово. Цей фестиваль проявляє основу нашої культури, яку Сковорода називає “ЄДИНОЄ”, Шевченко – “воно знову оживає і сміється знову”, Стус –“в серці серця”. Фестиваль розпочався у 2016 році, відбувається щорічно (окрім 2022 року). В усі роки збирав учасників з усього світу, які є представниками живої традиції свого краю в різних жанрах, таких як Міжнародний інститут ім. Єжи Ґротовського (Польща), Tempvs Fvgit (Корсика), знаменитий курдський співак Kazo, відомий ансамбль «Древо» з Крячківки, театри з Португалії, Франції, Польщі, відомі режисери Валерій Більченко (Німеччина), Сергій Ковалевич (Україна), Ярослав Фрет (Польща) та ін.

 

ПРЕМ’ЄРА вистави «РОЗМОВА ПТАХІВ» проекту «Сад Божественних Пісень» – вість часу про «веселіє сердечноє», «райдугу», «сонце», це голос радості посеред війни. Єдину Учту творитимуть поезії «Саду Божественних Пісень» та тексти Григорія Сковороди, традиційні пісні та музика Гетьманщини, українська та європейська барокова музика і танці, канти, псальми і давні духовні напіви України. Це персональний чин миру, це діло смирення – дати звучати рідній землі, явити сьогодні якість, яка зцілює землю у всі часи, яка перемагає війну, яка і є проростанням в цьому часі вічно молодого саду Духа.

 

«Сьогодні, коли трудно усвідомити, як бути і діяти в цій глобальній переміні світу, коли ми заново вчимося жити і бути людиною, «філософія серця» Сковороди повертає нас до основної і унікальної якості українського народу, бо саме тут, «в серці своєму», у всі віки і тепер ми знаходимо мир, дім і перемогу».

Наталія Половинка, керівниця проєкту.

 

 

Діють:

Наталія Половинка – співачка-актриса

Тарас Компаніченко – музикант-дослідник, воїн ЗСУ

Ансамбль старовинної музики «Хорея Козацька»

Лабораторія Степового Розспіву «Євшан-Зілля»

Олексій Заєць – народний співак-етнограф

Сергій Кудринецький – музикант, піаніст

Актори Театрального центру «Слово і голос»: Юлія Тарасович, Ірина Степаняк, Ярослава Цетнар, Христина Заяць, Христина Сілівон, Нателла Шавадзе.

 

Режисер: Наталія Половинка

Художник проекту: Нателла Шавадзе

Дизайнер костюмів: Оксана Караванська

Художник зі світла: Богдан Дворник

Відеоарт: Артур Бузенко, Людмила Гжебовська

Відеопроекція: Андрій Мавдрик

Менеджери проекту: Андрій Мизак, Вікторія Козловська

 

Тривалість вистави – 1 год. 40 хв.

 

Захід є благодійним – збирають кошти для 55, 65, 111, 113 бригад та 128-ї окремої Закарпатської гірсько-штурмової бригади ЗСУ.

 

Є дві можливості входу на подію:

1) Вхід за запрошеннями на фіксовані місця

Запрошення можна отримати через благодійний внесок від 500 грн за QR-кодом або за тел. +38063 786 6636


2) Вільний вхід без бронювання окремого місця

 

24.11.2023