Червоногородський замок

Якщо їхати дорогою до села Нирків Тернопільської області, то, дивлячись на каньйон, що утворила річка Джурин, око обов’язково зачепиться за нього. Червоногородський замок яскраво вирізняється у ландшафті. Схили, що ведуть до водоспаду на згаданому Джурині, місцеві мешканці досі називають Чорвоногородом. Хоча на офіційній карті України такого населеного пункту вже давно немає. Сьогодні це землі Нирківської сільської ради.
Не шукайте Червоногород у списку міст і сіл України – даремна праця. На сучасних мапах знайти його теж проблематично – хіба що вони дуже докладні, з позначками чи не кожного урочища. Від колись велелюдного міста нині залишилися вежі колишнього палацу, пустка старого костелу й офіційна назва «урочище Червоне».   Дитячий табір поруч із рештками замку    
  Відновленням Червоноградського замку в урочищі Червоному, поблизу села Нирків Заліщицького району, а також костелу св. Станіслава, зацікавилися польські інвестори, пише "Галас". Окрім того, вони хочуть вкласти кошти у розвиток альтернативних джерел енергії та сільськогосподарське виробництво.  
У радянський час галицьку ділянку Дністра не змогли перетворити на повноцінну транспортну артерію, тож тепер замість вантажних барж і пасажирських теплоходів Дністровським каньйоном курсують туристичні катамарани та спортивні байдарки. Може, так воно й краще?  
19.07.14 | Дністер |
Саме сьогодні, 10 червня 2013 року, настав кінець експерименту з передаванням у концесію середньовічних замків. Нинішнім числом держава розриває угоду про передання у довготермінове управління замку в Старому Селі (поблизу Львова) з підприємством ТОВ «Кріс», яке представляє львівський бізнесмен Михайло Риба.
10.06.13 | Львівщина |