Кременеччина

Ситуація зі Свято-Успенською Почаївською лаврою почала вичерпувати терпіння тамтешніх громад. Не досить, що пожильці Лаври — служителі та вірні УПЦ (МП) — організували справжнє осердя «руського міра» в Західній Україні, то ще й взялися руйнувати її унікальний архітектурний комплекс. Словом, тернопільські активісти і депутати переходять тепер від обурення до дій — вони намагаються підважити законність вилучення Лаври з території Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника (діло було за Януковича) й повернути його у власність місцевої громади.
  В зоні АТО 11 червня, підірвавшись на міні, загинув боєць Борис Макаревич зі села Білокриниця Кременецького району Тернопільської області, повідомил в обласному військкоматі, передає Уніан.   «Виконуючи бойове завдання в складі свого підрозділу, старший офіцер відділення майор Борис Макаревич підірвався на автомобілі на протитанковій міні», – ідеться у повідомленні.  
  Учора, 6 червня, відбулась зустріч громади УПЦ (МП) села Колосова на Тернопіллі з представниками Кременецької РДА, де вірянам запропонували почережні богослужіння в храмі з громадою УПЦ КП, проте прибічники Москви відмовились, хоча суд днями визнав незаконним передання сільської церкви у власність УПЦ (МП).   Про це йдеться на сайті СПЖ.  
Верховна Рада повернула селу на Тернопільщині (Кременецький район) історичну назву. Як до 1964 року, так і відтепер воно називатиметься Великі Млинівці.  
Церква у Катеринівці перейде у користування громади УПЦ КП у травні наступного року.  
Прихильники останньої запросили на допомогу кілька автобусів з молодими чоловіками. Конфлікт вдалося зупинити працівникам міліції.