фараони

  Фрагмент єгипетського рельєфу виявився частиною портрету славетної цариці Хатшепсут. Десятки років уламок пролежав непоміченим в одній із британських колекцій, аж поки його зовсім випадково не ідентифікували єгиптологи. Ймовірно, рельєф первинно походить із гробниці Хатшепсут, що біля Луксора, а до Британії потрапив в ХІХ столітті.  Уламок рельєфу з портретом Хатшепсут (зображення: The Egypt Centre, Swansea University).
03.04.18 | |
Чомусь так віддавна повелося, що згадка чи візуалізація Стародавнього Єгипту в американських фільмах – це такий самий формат, що й жарти про Україну й сало в російських фільмах: зле і перевернуте догори дриґом. Укотре це унаочнили новітні, вже восьмі «Люди Ікс», наразі з підзаголовком «Апокаліпсис». Звідки ж береться оце невгамовне прагнення Голівуду вбивати цвяхами в голови глядачів хибні ідеї про історію Єгипту? Звідки ця ненависть?    
26.05.16 | Київ |
  Захоплююча знахідка: за стінами усипальні Тутанхамона розташовані інші камери. Вимірювання радара вказують на те, що північна та західна стіни гробниці приховують порожнисті утворення, також на них виявили сліди дверних прорізів. Окрім того, науковці знайшли свідчення, що в недоступних камерах міститься органічний матеріал і метал. Висловлюють припущення, що в таємних приміщеннях розміщена гробниця мачухи Тутанхамона цариці Нефертіті. Але дотепер це залишається суперечливим.  
20.03.16 | Єгипет |
Єгипетське мистецтво муміфікації на 1 500 років старіше, ніж припускали дотепер: вже в період раннього неоліту бальзамували мертвих настоянками з багатьох інгредієнтів. Це засвідчує хімічний аналіз смоляних залишків з мумії, похованої на території Верхнього Єгипту. Рецепт бальзамів не змінився аж до часу, коли ховали фараонів, – розповідають науковці в журналі «PLUS ONE».