◦ ◦ ◦ ◦ ◦ ◦ ◦ ◦ ◦ ◦

 

Огляд світових подій.

 

31. липня: В Чікаго бої поміж білими й чорними. Америка обстоює знесення бльокади Росії. Переговори між Веля Куном і Антантою. Відновлено почтові зносини між Францією і Німеччиною.

 

1. серпня: Польський сойм ратифікував мирний договір з Німеччиною. Повалення совітського уряду на Угорщині — утворення там чисто соціялістичного кабінету. Бунт польських частин в Познані. В Чікаго проголошено стан облоги. Штрайкові заворушення в північній Анґлії.

 

2. серпня: Штрайк на тлі дорожнечі в Швейцарії. На Угорщині відновлено приватну власність. Бої між Китайцями і Японцями в Шантунґ.

 

3. серпня: Белю Куна інтерновано в Долішній Австрії. На Угорщині відновлено волю преси.

 

4. серпня: Димісія соціялістичного кабінету на Угорщині. В Ратіборі підстрелено український літак. Японський парлямент ухвалив відновити стосунки з Німеччиною.

 

5. серпня: 300.000 румунського війська увійшло в Будапешт. Антанта перервала бльокаду Угорщини. Кріваві сутички між робітниками і військом в Трієсті. Ґенеральний штрайк в Цюріху. Бунт військових частин в Ню-Йорку.

 

6. серпня: Антанта призначила архикнязя Йосифа Габсбурґського регентом Угорщини. Утворено там кабінет із ґенералів. Вуличні бої в Турині. З Гамбурґа відплив перший корабель до Америки. Жидівський погром в Будапешті.

 

Воля

09.08.1919

До теми