Американський сенат признав воякам право голосу у виборах президента.

 

Валія (провінція Англії) домагається такої самоуправи (автономії), яку має Шотляндія.

 

Китайцям уже вільно в'їздити до Злучених Держав Північної Америки, бо заборону скасовано.

 

У Лондоні відбулося засідання так званої "Чеської Державної Ради", на якому Бенеш заявив, що в Москві радо погодилися на плян створення тісного союзу (унії) між Чехословаччиною, Польщею, Україною й Білорусю.

 

У Швеції випустили на волю з причини злого стану здоров’я колишнього керманича совєтського бюра подорожі Сидоренка, що був засуджений на 12 років тюрми за шпіонажу. На тій самій основі, також звільнили з тюрми якось Рікмана, що в 1940 р. був засуджений на 8 років тюрми за шпіонажу з користь Англії.

 

Совєти відкинули прохання уряду Бадолія про звільнення італійських полонених.

 

Ісляндський парлямент (альтінґ) ухвалив зірвати союз з Данією, що основувався на договорі з 1918 р.

 

Єгипетські державні урядовці домагаються замість платень харчів та одягу, яких вони з причини дорожнечі не можуть набути.

 

Совєтське посольство в Каїрі (Єгипет) має тепер 300 співробітників.

 

Віднова німецьких летунських атак на Лондон викликала різкий спад оборотів на лондонській біржі.

 

Японський цісар прийняв на авдієнції амбасадора Філіпінської республіки в Японії Варґаса, який передав свої вірчі грамоти.

 

У Загребі основано хорватсько-японське товариство для поглиблення взаємин між Хорватією і Японією.

 

Коло Міямі (Півн. Америка) затонув кубанський прибережний пароплав, зударившись з іншим кораблем.

 

Підчас повітряної атаки на Лондон згинув генерал-лейтенант Джігард Ле Квісн Мартел, колишній командир британського панцерного корпусу і провідник військової делєґації в Москві та парляментарний секретар у британському міністерстві здоров'я.

 

Маршал Петен прийняв французького посла в Софії, який склав йому звіт.

 

В Італії вибудовано організацію фашистської молоді "Баліля", яка об'єднує в собі пів міліона хлопців та дівчат. Це черговий успіх народної фашистівської республіки.

 

Призначений недавно у Фінляндії новий болгарський посол, ґенерал Михаїл Йогов, прибув до Гельсінок в товаристві своєї дружини та членів посольства, пресового аташе Шишманова і секретарів посольства. Досі Болгарію заступав у Фінляндії консул.

 

В урядовому статистичному повідомленні поданий перегляд про стан населення Італії. Згідно з цим 30-го червня 1943 року, Італія нараховувала 45.809.000 мешканців.

 

Рідна земля

12.03.1944