Нашим весняним гостем буде:
літературознавець, професор-емерит Альбертського університету (Канада)
ОЛЕГ ІЛЬНИЦЬКИЙ
Подія відбуватиметься у Домі Франка у співпраці з Інститутом українознавства ім. І. Крип'якевича НАН України та Українським католицьким університетом. Зустріч з професором Олегом Ільницьким є втіленням тяглості традиції в організації зустрічей такого формату: її свого часу започаткував Центр гуманітарних досліджень Львівського національного університету ім. І. Франка. Упродовж останніх десяти років героями зустрічей-семінарів "Інтелектуальна біографія" - у Львівському національному університетіім. І. Франка та Інституті українознавства ім. І. Крип'якевича - були письменники, науковці та митці, чиє інтелектуальне становлення, запліччя та репрезентативні форми праці є цікавими з точки зору проглядання ширших контекстів, овидів, змістів.
Традиційно зустріч у форматі "Інтелектуальна біографія" передбачає вільну бесіду навколо тріади топос – тропос – антропос, тобто місць, ідей та людей, що впливали на становлення особистості гостя, були визначальними для його особистої інтелектуальної біографії.
З досвіду організаторів, такий спосіб розповіді в діалозі не раз робить минуле промовистішим, надає йому живого суб’єктивного виміру і відкриває ширші проблеми гуманістики в перспективі особистої історії інтелектуала. Поряд із бесідою важливим елементом «Інтектуальної біографії» є графічна мапа місць, ідей та людей, що позначені на ній різними кольорами та сполучені між собою лініями зв’язків.
Серед минулих співрозмовників у цьому форматі:
у Центрі гуманітарних досліджень ЛНУ ім. І. Франка -
Лінда Грей,
Марія Ревакович,
Ольга Токарчук,
Наталя Яковенко,
Юрій Тарнавський,
Ендрю Вернік,
Марко Павлишин,
Ганс Йорген Валлін-Вейє та ін.
в Інституті українознавства ім. І. Крип'якевича НАН України -
Максим Тарнавський
Андрій Содомора
Леонтій Войтович
Микола Ільницький
Юрій Яремко
Феодосій Стеблій
ОЛЕГ СТЕПАН ІЛЬНИЦЬКИЙ - літературознавець, професор-емерит відділу сучасних мов і культурологічних студій Альбертського університету (Канада), гостьовий лектор Українського католицького університету (Львів). Найбільше знаний як дослідник українського літературного футуризму, що стало предметом низки наукових праць, і, зокрема, докторської дисертації, захищеної у 1983 р. у Гарвардському університеті. Українському материковому читачеві професор Олег Ільницький найбільше відомий своєю працею "Український футуризм. 1914-1930", яка побачила світ у львівському видавництві "Літопис" 2003-го року (переклала з англійської Рая Тхорук; наукова редакторка - Ірина Старовойт).
Окрім Альбертського, Олег Ільницький викладав також у Гарвардському та Манітобському університетах. Фахівець із гуманітарних комп'ютерних технологій та їх використання в українських студіях. Довголітній редактор наукового журналу "Canadian Slavonic Papers". У 2014 році став редактором наукового періодичного видання "Схід/Захід: Журнал українознавчих студій" ("East/West: Journal of Ukrainian Studies").
Олег Ільницький - співредактор і співупорядник (спільно з Юрієм Гавришем) фундаментальної праці "Конкорданція поетичних творів Тараса Шевченка = A Concordance to the Poetic Works of Taras Shevchenko " у 4 томах, яка побачила світ у 2001 р.
Упродовж останнього квітневого тижня 2018 року професор Олег Ільницький проводить "Тиждень футуризму" для студентів-філологів Українського католицького університету. Власне, зустріч з професором Ільницьким у серії "Інтелектуальна біографія" відбувається у рамках його львівського візиту до УКУ.
Провадитиме бесіду ДАНИЛО ІЛЬНИЦЬКИЙ
Мапу інтелектуальної біографії Олега Ільницького
втілив ВІКТОР МАРТИНЮК