Concerto grosso XXI століття

 

Програма музичного вечора, яка складається з творів українських та польських композиторів (зокрема Кшесіміра Дембського, Ігоря Щербакова, Золтана Алмаші, Любави Сидоренко, а також американця Крістофера Тью), прозвучить у виконанні Академічного камерного оркестру «Віртуози Львова» під батутою народного артиста України Сергія Бурка, за участі солістів Андрія Карпяка (флейта), Володимира Дуди (скрипка) і Оксани Рапіти (фортепіано).

Відкриє музичний вечір  Concerto grosso №2 для струнних Золтана Алмаші. Про твір розповідає сам композитор: «Concerto grosso №2 я написав 2000 року, під час навчання в аспірантурі НМАУ в класі Євгена Станковича. Це був час різноманітних початків: розпочиналося нове тисячоліття! Також і в моєму житті почався новий період. Саме цей збіг трансформувався в несподівану творчу ідею: мені захотілося почати музику з «чистого аркуша», так, ніби до цього моменту музики взагалі не існувало. Тому в циклі найважливішою є перша, вступна частина. В ній лише одна нота, яку кожен інструмент чи кожна група інструментів грають на свій лад, ніби шукають стежину в темряві навпомацки. Лише потім через нагромадження з’являються інші ноти, знайомі музичні формули, принципи драматургії тощо».

Концерт для флейти з оркестром Ігоря Щербакова присвячений пам'яті українського композитора Олега Киви (1947-2007). Флейтову партію виконає професор кафедри духових та ударних інструментів Львівської національної музичної академії ім. М. Лисенка Андрій Карпяк.

«Octagon» Любави Сидоренко, написаний початково для ансамблю 8 віолончелей, використовує всю експресію, сконцентровану в тембрі цього інструмента. Авторка трактує віолончель не як мелодичний інструмент, а як своєрідний звуковий пензль або голос, який без слів розповідає пережитий кимось сильний спогад.  На концерті твір прозвучить у версії для струнного оркестру.

Фортепіанний концерт Віктора Камінського, присвячений пам'яті Василя Барвінського. Це одночастинний, поемного характеру твір,  розрахований за своєю стилістикою на яскраво романтичну індивідуальність соліста. Він оперує не стільки алюзіями до музики Барвінського, скільки апелює до романтичності художньої системи, насиченості драматичних образів. Водночас Концерт Камінського куди «радикальніший» у виборі засобів виразності завдяки дисонантній гармонії, щільній фактурі, модерним прийомам композиторського письма. У творі композитор вдається до зіставлення нового і вже звичного, використовуючи цитату з Фортепіанної сонати Барвінського.

За словами народного артиста України, диригента Сергія Бурка, це вже друга програма оркестру «Віртуози Львова» на XX фестивалі «Контрасти».

вул. Чайковського 7Львівська обласна філармонія Суб, 10/11/2014 - 18:00

До теми