Прем’єра перформативного прощання

Прем’єра вистави “Візьми зараз із собою” у Jam Factory Art Center

 

 

21, 22 та 23 червня о 19:00 в Jam Factory Art Center, Львів, відбудуться прем’єрні покази вистави “Візьми зараз із собою”. 

 

На запрошення артцентру над виставою працювали митці із Румунії: режисер Алін Уберті, сценограф, художник костюмів і світла Космін Станку. Український драматург Дмитро Левицький спеціально для цієї вистави написав п’єсу «Прийшли три каліки». 

 

 

Перед початком роботи над п’єсою та перформансом команда досліджувала район Підзамче: знайомилися з історією, місцевими мешканцями та культурними ландшафтами довкола артцентру. 

 

Жанр вистави режисер визначив як «перформативне прощання». 

 

 

«Я багато уваги приділяв відчуттю прощання, навіть якщо це дві людини, два райони, дві країни, два об'єкти чи будь-що інше. Для мене перформативне прощання може бути вечіркою, похороном чи будь-чим, що включає відчуття прощання», – ділиться Алін Уберті. 

 

Режисер вистави Алін Уберті. 

 

Герої вистави – троє пересічних осіб у пересічному просторі. Вони не діють. Вони вагаються. Вагаються перед горою пересічних спогадів, які нікуди не зникнуть. Слова, коли вони промовлені, звучать як пересічне прощання. Попри цілковиту байдужість світу до цієї трійці, час проявляє співчуття і зупиняється на Підзамчі, поки вони не знайдуть своє ідеальне прощання.

 

Сценограф, художник костюмів і світла Космін Станку. 

 

У виставі немає театрального світла, натомість використовуються аналогові мультимедіа: слайдовий проектор, телевізори. Камерна, лампова атмосфера перформансу занурить глядачів у спогади. Спогади про «маленькі фрагменти Раю» – прості, щасливі моменти життя. 

 

 

Прем’єра 21, 22 та 23 червня о 19:00 в Jam Factory Art Center, зал Novo1. Львів, вул.Б.Хмельницького, 124. 

 

 

Фото: Назар Пархомик.

 

18.06.2024