Галицький район

  Стаття присвячена історії унікальної пам’ятки романської архітектури – церкви Св. Пантелеймона біля Галича. На основі бібліографічних і нововиявлених архівних матеріалів висвітлено періоди формування храму в процесі неодноразових змін, перебудов і реконструкцій. Попри все, пам’ятка зберегла чимало автентичних рис з княжих часів. У розвідці здійснено спробу простежити історію церкви від часу її закладення до сьогодення.    
  «Кам’яний архів» княжого храму зберігає багато загадок. Одну з них спробуємо розкрити у цій статті. Впродовж останніх років довкола досліджень епіґрафіки княжої доби розгорілась палка дискусія між дослідником із Москви та вітчизняними вченими. У світлі нових джерел і сучасної методики намагаємося інтерпретувати одне із найзмістовніших джерел.    
  У Галицькому національному природному парку на Івано-Франківщині показали перші світлини самки муфлона, яка народилася тут 17 квітня.   «У центрі реабілітації диких тварин Галицького національного парку поповнення – самочка муфлона 17 квітня народила маля. Давайте разом придумаємо ім’я новій мешканці нашого центру. Надсилайте, будь ласка, свої пропозиції», – ідеться в дописі на сторінці НПП.