Почати з екології в головах

Правильно розумні люди роблять, що борються, аби довкілля було чистішим, але ж деяким громадянам пасувало б і мозок прочистити.

 

Керівник Російського культурного центру в Луцьку Ольга Саган запропонувала носити одночасно дві стрічки: георгіївську та синьо-жовту. Це неможливо зрозуміти, просто варто констатувати, що громадянка живе у своїй реальності, де злочинці з георгіївськими «лєнточками» не палять українські прапори, не стріляють в українських солдатів, не обіцяють втопити нас у крові.

 

Тепер тільки це асоціюється з георгіївською стрічкою

 

Якщо абстрагуватися від ґлобального ідіотизму, що відбувається в країні, є локальні прояви любові до грошей, яку цього разу найкраще продемонстрували тернопільські міліціянти. Штурм мерії місто пережило, тепер відбувається розбір польотів.

 

«В ході останніх подій, коли було здійснено збройний напад на міського голову Харкова, звертаюся до місцевих правоохоронців, щоб вони забезпечили порядок в місті, зокрема ґарантували безпеку тернополян, депутатів, членів виконавчого комітету Тернопільської міської ради, приміщень і майна громади», — звернувся до правоохоронців мер Тернополя Сергій Надал.

 

У відповідь міський голова отримав лист-пропозицію щодо забезпечення охорони за підписом начальника обласної міліції Василя Облещука, у якому вказано вартість послуг охорони. Зокрема, за даними правоохоронців, вартість роботи тілоохоронця становить 60 грн. за год., мінімальна кількість наряду — двоє працівників. Охорона об'єктів міліцією СГМО «Титан» коштує 50 грн. за год., міліцейська охорона об'єктів — 45 грн. за год., цивільна охорона об'єктів — 40 грн. за год., а дистанційна охорона — від 1,5 грн. за год.

Тепер платники податків будуть знати, куди йдуть їхні гроші. Все чесно, прозоро і якось не по-тернопільськи нерозумно.

 
Утім є за що сказати тернопільським правоохоронцям маленьке «дякую». Прокуратура області відкрила кримінальне провадження щодо місцевого мешканця, якого завербували в Криму для підривної діяльності у Слов'янську. «Розслідуванням встановлено, що 36-річний тернополянин виїхав у березні 2014 року до Сімферополя, щоб отримати паспорт громадянина Російської Федерації для працевлаштування у сусідній державі. Впродовж березня-квітня він проживав у військкоматі та був завербований співробітником ГРУ Російської Федерації громадянином З. для вчинення протиправних дій у Слов'янську Донецької області», — повідомили в прокуратурі, і це вже мало б тягнути на маленький детектив. Зважаючи ще й на те, що прокуратура області здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні, яке розслідує Служба безпеки в області, за ч. 1 ст. 14 ч. 1 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада). Але закінчилося наразі традиційно недолуго: підозрюваного «запроторили» під домашній арешт. Шкода, що букмекерська діяльність в нас заборонена, бо можна було б зробити тоталізатор на тему «Коли і як громадянин З. втече з-під домашнього арешту».
 

Що ж до власне екології, то природохоронці перейнялися укотре надто активним будівництвами міні-ГЕС на Прикарпатті, які з'являються там іноді за вкрай загадкових обставин і нищать казкові гори, як новини з Донбасу нищать любов до ближнього. В Рівному з екологією інша біда — там хочуть побудувати завод з утилізації ртутовмісних ламп, елементів живлення. Абориґени від такої перспективи не в захваті.
 

Війна війною, а ліси берегти треба, бо, як казав класик, вони нам ще будуть потрібні
 

05.05.2014