У це складно повірити: такі спритні на вигадку російські пропагандисти вдаються до дешевих повторень інформаційних фейків. Знову російськими інформаційними каналами запускалася історія про зґвалтовану дівчинку, цього разу у Литві вояками Бундесверу. Зайве казати, що вся ця історія – суцільний фейк.  
Литва 20.02.17 пропаганда
За кілька минулих днів ситуація з електоральними преференціями французів стрімко змінюється. Колишні фаворити відходять на задній план, а їхні позиції на авансцені заступають молоді й енергійні політики.  
Франція 08.02.17 вибори президента
Дві пов’язані між собою події, котрі вже зіграли свою шкідливу роль  у розвитку стосунків між Україною та Польщею
Польща 29.01.17 Прикордоння
Затінена пишною інавґурацією на Капітолійському пагорбі, подія в німецькому Кобленці пройшла майже непоміченою. Хоча була вона не менш знаковою. Бо в Німеччині вперше в повоєнній історії відбувся конґрес ультраправих сил з «камуфляжною» назвою «Європа націй і свобод».
Кобленц 23.01.17 >>>> : Ультраправі
Цього тижня відбудеться інавґурація 45-го президента Сполучених Штатів. Вона може стати найскандальнішою за всю 240-літню історію країни. Адже нового президента – Дональда Трампа – підозрюють якщо і не в співпраці з ворожими спецслужбами для перемоги на виборах, то принаймні у перебуванні в них на гачку.  
Вашингтон 17.01.17 імпічмент
Володимир Путін особисто нацькував ланцюгових кремлівських гакерів на американські сайти. Такий висновок міститься в спільній доповіді головних розвідслужб США. Кремль намагався вплинути на хід президентських виборів у Сполучених Штатах. А що означатиме таке дізнання для президента-електа Дональда Трампа?  
США 08.01.17 Кібербезпека
Напад на різдвяний ярмарок у центрі Берліна увів німців у глибокий шок, інцидент може мати радикальні наслідки для політикуму, спрямування суспільного розвитку, буденного трибу життя німців
Німеччина 27.12.16 Тероризм
Станом на 13 грудня 90 % Алеппо вже перейшло під контроль армії Башара Асада. Ще якийсь день-два – і головна цитадель підтримуваних Заходом сирійських повстанців завалиться. Так Алеппо замість того, щоб стати кісткою в горлянці Кремля, стане ще однією його геополітичною перемогою.   
Сирія 13.12.16 Алеппо
На президентських виборах у Франції наступного року громадяни республіки скоріш за все обиратимуть між «подругою Путіна» і «другом Путіна» – головою Front National Марін Ле Пен і екс-премєр-міністром Франсуа Фійоном. У цьому двобої консерватор Фійон має всі шанси перемогти, а отже стати наступним президентом Франції.  
Париж 27.11.16 Фійон
Німеччина реально побоюється гакерської атаки Кремля. Спецслужби ФРН алярмують: Москва може спробувати втрутитися у вибори Бундестагу наступного року, як цьогоріч втрутилася у президентські вибори в Сполучених Штатах.  
Німеччина 20.11.16 Кібербезпека
Що за чорна кішка пробігла між Росією та Білоруссю? Мінськ з Москвою вже неодноразово вели війну нервів, а потім йшли на мирову. Але нині це може перерости у щось поважніше
Мінськ 15.02.17 ЄврАзЕС
Минулого тижня на Далекому Сході міг би статися епохальний геополітичний прорив. Президент Росії Володимир Путін під час візиту до Японії мав досить високі шанси нарешті підписати з прем’єр-міністром Сіндзо Абе  російсько-японський мирний договір. Проте курильська проблема вчергове не дозволила цього зробити… на щастя, зокрема й для України.  
Токіо 19.12.16
Кремль прагне заново перерозподілити світ на зони впливу між важливими глобальними гравцями. Тобто вчинити таку собі «Ялту-2». Причому, на переконання російських очільників, таких global player’ів у світі є лише два: Москва і Вашингтон.   
Москва 04.12.16 геополітика
Ми насправді не знаємо, чи те, що говорив Трамп під час кампанії, – це справді те, що він планує робити як президент. Його перемога – не кінець світу. Але тепер це вже буде інший світ.
15.11.16 Trumpexit
Багато політичних сил нещадно інструменталізують тему антиросійських санкцій, подаючи їх як ледь не головну причину економічних проблем в Європі. Наскільки ж реально європейські санкції й російські контрсанкції вплинули на соціально-економічну ситуаціє в Європі?
Берлін 06.11.16 Санкції
Російський проект Nord Stream 2 здатен  поховати важливість України як газотранзитної держави і завдати удару по диверсифікації Європи в енергопостачанні. Ключовою особою в цьому проекті став Ґергард Шредер. Чи зможе він завадити тихій смерті Nord Stream 2?
Німеччина 08.10.16 Енергетична безпека
Гавел свого часу прийшов в політику з гаслом «Правда і любов переможуть брехню і ненависть». Сьогодні на Гавела вже немає моди.
20.09.16 чехи
Узбекистан попрощався зі своїм багатолітнім лідером. Чи відомо, хто стане наступним правителем центральноазійської держави?  
Узбекистан 04.09.16 смерть епохи
Допінґовий скандал мав поставити хрест на цьогорічних російських олімпійських надіях. Не поставив. МОК не наважився вигнати знахабнілого російського ведмедя з цьогорічного спортивного свята.
Ріо-де-Жанейро 06.08.16 Допінґ
Фактично все перше півріччя ми спостерігали зростання цін на нафту. Звісно, що такий стан справ не міг не тішити передовсім Росію, кремлівські завсідники вже потирали руки, передчуваючи повернення тлустих деньочків. Проте ситуація останніх днів на ринку вуглеводнів змусила їх знову засумувати  
Лондон 18.06.16 Нафта
Цікава і водночас трагічна історія Забутого Королівства, Le Royaume Oubliе. Та народ цей, як і їх мова «таків», досі живий, досі до кінця нескорений. Потугу лицарської звитяги, що кипить в їхній крові, не варто недооцінювати.
Окситанія 03.12.16 Європа реґіонів
У світі народжується дедалі більше малюків, зачатих з використанням технології мітохондріальної заміни. Практика мітохондріальної заміни пробуджує серйозні етичні та наукові дебати.
25.10.16 Генетика
Європейців непокоїть демократія в США; президентська кампанія, яка довший час вважалася взірцем, цього разу є, по суті, взірцем вербального насильства і фанфаронства. Як могли так низько впасти наші американські друзі?
06.10.16 ABC : Сорман
Ми відчуваємо ностальгію за творчим і відповідальним інтелектуальним життям, яке допомагає побачити ясно те, що здається заплутаним, і шукає рішення для нинішніх проблем.
04.10.16 El País : Льйоса
Капіталізм потребує легітимізації. Він процвітатиме тривалий час лише тоді, коли сприятиме добробуту громадян держави
23.09.16 FT : animal-spirits
Ґренландські акули - живуть найдовше серед хребетних і, можливо, усіх тварин на Землі.
22.08.16 Зоологія
Політичні та суспільні процеси в Росії останнім часом справляють враження, що в Кремлі таки вирішили уподібнитись орвелівському Великому Братові. Наступним логічним кроком було б заснування Міністерства Правди.
13.07.16 ...o mores
Експеримент уперше розкриває, якою є оптимальна тривалість зорового контакту в комунікації людей.
11.07.16 Соціальна психологія
Телескоп Габбл та космічний зонд Юнона спільно досліджуватимуть яскраве випромінювання газового гіганта.
08.07.16 астрономія
Роман МОТИЧАК: Поразка ідеї #Brexit – це друга після перемоги Євромайдану серйозна проєвропейська подія на континенті. І друга подія, яка почалася з доведення ситуації до абсурду 
26.06.16 Brexit

дисkурси

Велика рецесія ХХІ ст. буде підводною міною супроти мирної злагоди держав, яка виникла після завершення Другої світової війни і падіння комунізму
20.02.17 : Ґабріель Тортелья
Дев'ята розмова о. Юзефа Тішнера з Яцеком Жаковським: ОБ’ЯВЛЕННЯ. Як могло трапитися, що такий лихий світ створив твій люблячий, добрий Господь Бог?
19.02.17 : тижневі читання
Оточення Владіміра Путіна тішилось результатами виборів у США – допоки воно не побачило, з чим саме має справу
17.02.17
Марно протестувати проти популізму, тому що іноді з'являється ризик зміцнити його, але зрозуміти його – вкрай потрібно. І це нагальна потреба, тому що треба вміти переосмислити його ідеї.
16.02.17 : Сорман
Виглядає, що полякам новий уряд подобається більше, ніж цього хотілося б ліберальному мейнстріму. Як це можливо? Відповідь зліва.
15.02.17
Соціолог Денис Соколов про те, що до будівництва демократичних інститутів треба залучати приватні компанії: не політика, а бізнес. Інституційна джентрифікація.
14.02.17 : транзит
Соціальні мережі поглинули новинні формати, чим створили загрозу фінансуванню журналістики, що служить інтересам суспільства, – і тим самим започаткували епоху, коли у кожного своя правда і в кожного свої факти. Але наслідки цього виходять далеко за межі журналістики.
13.02.17 : лонґрід
Восьма розмова о. Юзефа Тішнера з Яцеком Жаковським: ÓБРАЗИ БОГА. про Бога, який іде назустріч людині, так: «Я люблю, значить існую». «Amo ergo sum». 
11.02.17 : тижневі читання
Як мультимедійна фраґментація – опріч того, що спричинює в пересічного зацікавленого читача біль голови, гнів і фрустрацію, – впливає на наш спосіб сприйняття інформації. І як варто реагувати лідерам, які намагаються подати чіткий меседж в такій ситуації.
10.02.17 : комунікація
«Я долучився, прищепивши магніти в пучки пальців. Більшість з нас починає з цього. Такий ритуал переходу. А якби був багатим, то підправив би себе генетично, втрутивбися в мітохондрію, щоб черпати енергію від сонця».
09.02.17 : ґріндерс
Вшанування Лютера є винятковою нагодою зрозуміти наших сусідів, яких ми знаємо так мало. Він, безперечно, пояснює, що таке Німеччина, але не все, чим вона є. Бо німці стають щораз більшими європейцями і космополітами.
08.02.17 : Сорман
Леґенди є гарними і синівська прихильність зрозумілою. Але дійсність має власне прочитання. У нас були чудові діди в обох таборах, але також були і брудні опортуністи та мерзенні злочинці. Треба бути обережними із завжди складною історичною пам'яттю.
07.02.17 : Артуро Перес-Реверте
Кіссінджерова теорія божевілля для Ніксона вимагає презумпції розуму, якої ще ніхто в цій адміністрації не заслужив. Як сигара Зиґмунда Фройда, іноді божевілля – це лише божевілля.  
06.02.17 : Брет Стівенс
Що треба, щоб дійсно бути «одним із нас»: в Європі, США, Канаді, Австралії і Японії — всюди громадськість вказує, що мова має вирішальне значення для національної ідентичності
05.02.17 : самість
Сьома розмова о. Юзефа Тішнера з Яцеком Жаковським: ТРАДИЦІЯ. Чи час є силою, яка віддаляє нас від джерел, чи може силою, яка дозволяє нам краще, правдивіше побачити ці джерела?
04.02.17 : тижневі читання