слово

Ганна Улюра
книга: Перший роман Гавриліва з трилогії про безхатченків – це колекція. Другий – архів.
Київ 18.01.17
Тимофій Гаврилів
Книжка: Роман «Іди, вартового постав» більше порушує питань, ніж пропонує відповідей. Певні відповіді він, утім, дає. 
Львів 13.01.17
Сніжанна Беляєва
книга: У видавництві «Дух і літера» вийшла книга Олени Стяжкіної – про людей, життя яких опинилися у болоті війни.
Львів 12.01.17
Записала Галина Сафроньєва
дискурс: Анастасія Левкова, Богдан Пастух та Ігор Котик підсумували літературний 2016.
Львів 02.01.17
Марія Цигилик
книга: «Світила» Елінор Каттон, лауреата Букерівської премії 2013 року, відтепер можна прочитати українською мовою. 
Львів 31.12.16
Ганна Улюра
книга: Ця історія – про ненависть до успішних жінок. Марі скаржиться Бланш: сильних жінок не люблять, бо вони сповненні життям.
Київ 23.12.16
Марта Госовська
особистість: Генрі Марш творить дива, хоч і називає їх по-іншому – симбіозом науки, везіння і сміливості ступати туди, куди раніше було страшно проникнути й подумки. 
Львів 19.12.16
Тимофій Гаврилів
переклад: Марко Роберт Стех продирається крізь хащі наліпок назустріч літературі, тій містерії, яка щось більше і важливіше. Яка є пережиттям, не пережитком!
Львів 15.12.16
Тимофій Гаврилів
книга: Проза Пінчона – візерунки інтелекту у світі, де інформація перетворюється на треш. Де на треш перемелюються людські життєписи і міжлюдські стосунки.
Львів 02.12.16
Олег Гринчук
книга: Всі тексти, як це влучно підмітив африканіст Власій Поплавський, об’єднані спільним героєм – homo sacer, людиною проклятою, яка опинилася поза суспільством.
Львів 29.11.16

образ

Богдан Мисюга
ART: Мало хто знав, що цей мовчазний львівський художник ховає в собі неймовірно великий світ чистих ілюзій, омріяних образів, навіяних зі степового дитинства снів. 
Львів 17.01.17
Записала Олеся Біда
особистість: На колажах Параджанова можна знайти все – розбитий посуд, пір’я, горіхи, копійки, плоди, прикраси, шматки вишивок, дешеві репродукції, дзеркала... 
Львів 10.01.17
Ярина ВИННИЦЬКА
Виставка: Поспішіть, бо сьогодні гуцульське Різдво перетворюється на «фата моргану», на міф. І ця виставка – його тінь і його концентрат.
Львів 03.01.17
Анатолій Звіжинський
ART і Місто: Художники у Франківську не готові до продукування самодостатнього авторського стріт-арту, а жителі міста не готові до сприйняття вуличної культури.
Івано-Франківськ 28.12.16
Дарина Скринник-Миська
ART: Експозиційна модель трієнале виражена спектром найрізноманітніших підходів: від традиційного ткацтва як виду декоративно-ужиткового мистецтва до новаторських концептуальних пошуків. 
Львів 14.12.16
Анатолій Звіжинський
ARTподія: Форум «ПогранКульт: ГаліціяКульт» надав можливість проаналізувати Харкову власні міфи й упередження, порівнявши їх із міфами западенців. 
Івано-Франківськ 13.12.16
Ярина Шумська
ART: Всі перфоманси були поєднані спільною ниткою – ситуації, місця, часу, і так чи інакше ставили питання межі, на якій існує кожен.  
Львів 21.11.16
Богдан Мисюга
ART: Ґеник розпочала чуттєву рефлексію навколишнього світу методично правильно – з «чорного і білого», так, як це роблять у модерних академіях світу…
Львів 15.11.16
Богдан Мисюга
ART: У переповнених глядачами залах кожен шукав «свого Патика», приглядаючись до його сентиментальних натюрмортів з квітами, настроєвих пейзажів, пристрасних студій-портретів та  модерністських експериментів…
Львів 14.11.16
Олександра Кущенко
ART: Кураторський проект Леоніда Троценко та Софії Нітух – це сценарій поведінки глядача на фоні декорацій. Одна з сюжетних ліній – як мистецьке середовище починає переосмислювати себе.
Львів 03.11.16

звук/дія

Олексій Чупа
кіно: Манський відважує ляпаса одночасно російській пропаганді, котра стверджує, буцімто української нації не існує в принципі, і консервативній частині українського суспільства, котра не хоче визнавати те, що українці формуються саме як нація політична, а не етнічна. 
Летичів 19.01.17
Тарас Федорчак
Постановка: Керівництво театру мусить здавати собі справу, що хоч-не-хоч теперішню їх діяльність будуть порівнювати з рівнем постановок часів попереднього керівника Олексія Коломійцева. 
Львів 11.01.17
Ярослав Підгора-Гвяздовський
КІНОочікування: Робити ставки на добрі очікування – в природі людини, принаймні, оптиміста, навіть якщо реаліст, роздивляючись на минувшину, констатує болючі розчарування.
Київ 06.01.17
Ярослав Підгора-Гвяздовський
ЇхнєКіно: Можливо, вже за рік теперішній злет видаватиметься курячим скоком. Втім, це ніскілечки не вгамує захвату (чи розчарування) від художньої якості тих серіалів, які ми оглядаємо сьогодні.
Київ 29.12.16
Божена Городницька
НашеКіно: З початкових титрів фільму стає зрозуміло, що слідча справа є абсолютним антидетективом, у якому не сходяться факти.
Львів 27.12.16
Розмовляв Тарас Демко
історія музики: На його могилі в Парижі написано «Федір Якименко — український композитор». Таким він себе вважав. 
Львів 22.12.16
Тетяна Фішер
концерт: «Своїх треба пам'ятати не тільки в роки великих ювілеїв».
Львів 21.12.16
Олександр Юдін
jazz: Якщо кредо фестивалю в тому, щоб представляти музику, яку в Україні можна почути тільки тут, то «Джаз Безу» знову вдалося виконати свою місію.
Київ-Львів 20.12.16
Ярослав Підгора-Гвяздовський
НашеКіно: І як би це дивно для деяких і парадоксально не виглядало, висновок один: український глядач хоче бачити своє. 
Київ 16.12.16
Божена Городницька
НашТеатр: За словами дирекції театру, останні роки театр докорінного змінюється зсередини, і автоматично зміни внутрішні тягнуть за собою зміни зовнішні... 
Львів 12.12.16

думка

Розмовляла Євгенія Нестерович
особистість: «Як історик я поставив собі за мету пояснити чеському суспільству, як Україна вирізняється з того, що загалом сприймають як Росію»
Львів 26.10.16
Анастасія Чупринська
дискурс: Кілька тижнів тому запрошені письменники повернулися у США. І тепер матриця Нью-Йоркської групи як культурного явища лежить перед очима українського читача...
Львів 12.10.16
Євгенія Нестерович
ПРОЕКТ: «ГаліціяКульт» – це комплексна презентація культури Галичини у Харкові, що уповні відбудеться у жовтні, а вже зараз зреалізувала масштабну програму мистецьких резиденцій.
Львів-Харків 31.08.16
Діана Горбань
НашТеатр: Про Ґротовського, Курбаса та глибини театру – розмова з режисером та дослідником театру Сезом Баумріном.
Львів 23.08.16
Ігор Котик
ювілей: Сьогодні, 9 серпня 2016 року, Євгенові Степановичу Грицяку виповнюється 90 років. Нехай прана його не вичерпується!
Львів 09.08.16
Володимир Шелухін
огляд: Фантастика більше не джерело дивовижних відкриттів, підстава рятунку людства. Настала доба «фентезі» й «апокаліптики». 
Львів 25.07.16
Олександр ЛОЙКО
ART-ринок: Коли власники станів починають змагатися у фінансових витратах, придбання дорогих артефактів стає способом отримати «символічний капітал» (тобто, визнання).
Львів 13.06.16
Підготувала Юлія Кушнір
критика: Про що говорили на дискусії у рамках IV Львівського Медіафоруму: «Чи існує культурна журналістика в Україні та люди, які про неї пишуть?» 
Львів 30.05.16
Анастасія Чупринська
театр: Про закулісся театру Лесі.
Львів 03.03.16
Марія Педоренко
урбаністика: Вікторія Швидко не вважає свою роботу «боротьбою з вітряками», втім, неодноразово повторює, що наразі навіть несуттєвий прогрес є для неї великим поступом.   
Львів 28.01.16