Національна антикорупційна аґенція відзвітувалася про запуск з 15 серпня – як і планувалося – системи електронного декларування.
Про це написала голова НАЗК Наталія Корчак на своїй сторінці у Facebook.
"Ну що ж, дорогі друзі, як бачите, без політики і без істерики, рівно о 00:00 ми вчасно запустили електронне декларування. Система працює, тепер розробникам потрібно сконцентруватися на усуненні недоліків і отримати сертифікацію", – поінформувала Корчак.
Напередодні Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації відмовилася надати сертифікат програмному забезпеченню, котре має обслуговувати електронне декларування і котре фінансувалося програмою розвитку ООН. У своїй заяві Спецзв'язок, зокрема, вказав на те, що програмне забезпечення охоплює "тільки три результати із п’яти, визначених договором (це орієнтовно 60% передбаченого обсягу робіт, які мали завершитися у повному обсязі ще 30 червня)", а також тим, що НАЗК не буде власником фактичного реєстру, "а тільки переданої частини програмного забезпечення".
Антикорупційна аґенція у своїй заяві за кілька годин до 15 серпня зазначила, що програмне забезпечення "має достатні програмні модулі для подання, зберігання та оприлюднення декларацій (це і є три напрямки, означені Спецзв'язком, – "Z"), як цього і вимагає законодавство", тож вирішила дати старт системі без сертифіката. При цім НАЗК картає за проблеми з декларуванням приватне підприємство, котре займалося розробкою "софту".
Українські громадські середовища назвали дії урядових структур щодо електронного декларування спробою унеможливити для чиновників кримінальну відповідальність за неправдиві відомості в деклараціях або незаконне збагачення. "Антикорупційна група "Реанімаційного пакету реформ" вважає ненадання системі електронного декларування атестату КСЗІ політичним рішенням, спрямованим на блокування повноцінного запуску системи та застосування кримінальної відповідальності за декларування неправдивої інформації. Ми також бачимо в цьому спробу обмежити діяльність Національного антикорупційного бюро, оскільки саме воно має розслідувати злочини декларування недостовірної інформації топ-посадовцями", – ідеться в заяві "РПР".
15.08.2016