Позитивне рішення Господарського суду Тернопільської області щодо їхньої скарги на приватизацію парафією УПЦ (МП) сільського храму отримали вірні УПЦ КП у селі Кути на Тернопільщині. Це сталося 3 червня, передає РІСУ.
Під час процесу позивачі довели, що церкву будували всією громадою села і тому сакральна споруда повинна належати місцевій територіальній одиниці. Як запевняє староста громади Київського Патріархату Ярослав Мосійчук, доступ до святині будуть мати і вірні Московського Патріархату, і місцеві греко-католики, яких колись насильно переселили з Надсяння.
Водночас секретар Тернопільської єпархії УПЦ (МП) о. Степан Балан каже, що їхня сторона, швидше всього, подаватиме апеляційний позов.
Як повідомляв Z, у селі Кути Шумського району Тернопільської області значна частина громади перейшла до УПЦ КП з УПЦ (МП) через негідну поведінку священника. Громаду Київського Патріархату зареєстрували відповідно до рішення голови Тернопільської облдержадміністрації № 588-од від 29 вересня 2015 р. Новопостала громада почала домагатися права на почергові Богослужіння, але прихильники УПЦ (МП) заблокували доступ до храму. Відтак представники УПЦ КП розпочали у селі акцію протесту і також загороджували опонентам доступ на церковне подвір’я й до храму.
Громада УПЦ КП вимагала, щоб суд скасував документи, за якими УПЦ (МП) приватизувала сільський храм. Ухвалою від 10 березня 2016 р. суд закрив провадження і роз’яснив позивачу, що спір належить до юрисдикції Господарського суду Тернопільської області. Вірні Київського Патріархату подали позов до цього суду і виграли його.
Проте церкву закрили ще 8 січня, наразі ключі перебувають у священика УПЦ МП. Громада київського патріархату править служби на руїнах костелу, а московського – в наметі.
06.06.2016