По здачі Янїни. — Австрия капітулювала.

По здачі Янїни.
Про здачу Янїни подають такі подробицї. Коли Греки почали острілювати місто, вийшов турецький парляментарий і передав підполковни­кови Йоану, командантови грецьких боєвих війск письмо такого змісту: "Жалую, що не судило ся менї згинути на полї війни. Я саме дістав приказ, здати кріпость, над якою маю началь­ство. Я готовий виповнити сей приказ. Підпол­ковник Фуад бей". Зараз потім на кріпости і на грецьких становищах появили ся білі прапори, пальба затихла. Ляйтнант Тсапальос дістав при­каз удати ся до турецьких передних сторожий з відповідю Йоану. Перед кріпостю чекав на за­ступника грецького війска Фуад бей, засалюту­вав і сказав по нїмецьки : "Я готов зложити мою шаблю. Однак жалую, що не можу дальше ставити опору, та я слухаю висших при­казів. Сподїю ся, що з сею хвилею ми пере­стали бути неприятелями". Ляйтнант Тсапсальос стиснув йому руку, та отягав ся, відобрати ша­блю. Потім передав Фуадови беєви письмо Йо­ану такого змісту: "Ви хоробро били ся. Вва­жаємо честию для себе, що мали таких против­ників. Доля рішила на нашу користь". Зложенє оружя назначено потім на 3. год. попол.
Австрия капітулювала.
Француська преса загалом привитала вість про демобілїзацию в Австро-Угорщинї і в Ро­сиї з вдоволенєм. Націоналїстична преса пише, що Австро-Угорщина була змушена уступити пе­ред Росиєю та, що Росия вийшла з дипльома­тичної боротьби побідницею.
Echo de Paris пише, що Росия одержала сатисфакцию від Австро-Угорщини і без демо­білїзацийного декрету, а саме одержала запев­ненє, що Австрия перша переведе демобілїза­цию резервістів знад росийської границї. Вкінци пише сей дневник: Росийські справи мимо де­мобілїзациї стоять досить добре. Росия мала доволї часу перевести на границї у­кріпленя, а також і росийських рекрутів достаточно вишколила. Се вистане, щоби впли­нути на успокоєнє ситуациї.

12.03.1913

До теми