Непорозумінє чи претенсия ?

На засїданю союза українських послів Бу­ковини дня 2 с. м. постановлено вислати до го­лови „Народного Комітету“ у Львові п. д-ра Костя Левицького депешу отсього змісту:
„Союз українських послів Буковини з най­більшим здивованєм спостеріг, шо Дїло, орган української національно демократичної партиї Галичини, за останний час нераз, особливо-ж помістивши допись посла до державної ради д ра Смаль-Стоцького в числі з дня 27 лютого, стало говірною трубою тих полїтичних чинників на Буковині, котрих метою є розбитє солїдар­ности українського громадянства Буковини і зневаженє заслуженого голови нашого союза, посла Миколи Василька, в очах українського загалу Галичини. Буковинський український по­сольський союз все надавав найбільшу вагу до­брому порозуміню з українським національно- демократичним клюбом галицьким і доказав се кождочасним своїм поступованєм. Допущенє та­кої полеміки в партийнім орґанї галицьких на­ціональних демократів в звязку з останними у­хвалами українського національно-демократично­го клюбу віденської державної ради треба ува­жати за ворожий виступ проти Українців Буко­вини. — Президия союза буковинських послів: Заступники голови Лисан, Пігуляк — секретарі Галїп, Спенул
Значить, Союз українських послів з Буко­вини висловляє своє невдоволенє з того, що наш дневник в буковинських справах не є філїєю Нової Буковини, тільки вважає за відповідне ди­вити ся на ті справи власними очима і з того становища інформувати наш вагал про те, що тепер дїєть ся на Буковинї.
Зокрема що-до поміщеня статї проф. Стоцького, то нехай Союз українських послів з Буковини прийме до відомости, що ми зовсїм не вважаємо проф. Стоцького винятим з-під права промовляти до нашої суспільности. І коли голові Союза статя проф. Стоцького не подоба­ла ся, стояла йому до повної розпорядимости та сама дорога ратованя, - яку вибрав професор Стоцький.
Коли Союз українських послів не ровуміє того, що ми маємо право мати нашу думку про буковинські справи, думку, диктовану нам на­шим розумінєм загального добра нашого народу, то нехай прийме отсих кілька слів вия­сненя до своєї ласкавої відомости.
А коли б становище Союза українських послів з Буковини було випливом не непорозу­міня, тільки домаганя, щоб ми про буковинські справи не писали инакше як Нова Буковина, то була би се більше нїж дивна претенсия, над якою переходить ся до денного порядку.

 

12.03.1913

До теми