Мирослава Іваник
Створений минулого року заповідник «Стільське городище» - найбільше у Європі ранньосередньовічне місто VIII-X століть - страждає від незаконного будівництва  
28.05.2016
Тарас БАЗЮК
Львівська міська рада затвердила нову структуру виконавчих органів попри численні до неї зауваження.
27.05.2016
Мирослава Іваник
До кінця року на Святоюрській горі відновлять сторічний сквер, облаштують новий ігровий майданчик для дітей і «знайдуть перехід» з площі до скверу.
25.05.2016
Юрко ВОЛОЩАК
In memoriam: невеличке слово про Миколу Кацала.
25.05.2016
Тарас БАЗЮК
Новий сміттєвий полігон для Львова планують організувати поруч із тим, який існує вже багато років у Грибовичах.
24.05.2016
Юрій КРИВЕНЬ
В Івано-Франківську готується перерозподіл ринку паркувальних послуг. Через непрозорі й дискримінаційні умови конкурсу, на якому визначатимуть бізнесменів, які на цьому зароблятимуть, виникає багато запитань щодо процесу.   
23.05.2016
Євген Захаров
Правозахисник Євген ЗАХАРОВ переконаний, що за стилістикою кримінальне переслідування Руслана Коцаби є типовим політичним переслідуванням. Однак суд зробив все, що міг…
20.05.2016
Тарас БАЗЮК; Тетяна НАГОРНА
Справедливість вироку івано-франківському блоґеру Руслану Коцабі піддають сумніву з усіх боків.
18.05.2016
Мирослава Іваник;Софія Дещаківська;Надія Романів
А що, як наступного року пісенний конкурс і справді відбудеться в столиці Галичини? Теоретично – добре. А практично? «Z» попитав, хто і що з цього приводу тут думає.
16.05.2016
Тарас БАЗЮК
Декомунізація на Львівщині: очевидні випадки без дуалізму проблематики вичерпалися – залишилися ті, в яких належить стосувати виваженість та мудрість. Відтак назрів скандал.
14.05.2016
Бандерівців таки бракує
Юрко ТИМЧУК

В час, коли країні важко, хтось поводиться як людина, але трапляються і громадяни, що вміють качати права.

 

Вершиною пропаґанди для донбаських сепаратистів стало те, що їх порівняли з вояками УПА. Автори такої ідеї зробили паралель між башибузуками з георгіївськими стрічками і хлопцями, які десять років відстрілювалися від загарбників. Варто знати, що на Тернопільщині, в Зборівському районі, знайдено документи часів УПА, де, зокрема, вояки аналізують плюси і мінуси радянської індустріалізації, аґрарної політики та інші нудні речі. Страшно подумати, що станеться і які букви напише пересічний теперішній «баєц» на сході. Про термін «ґерилья» (їм війна в місті більше пасує, бо на сході лісів мало) для тих, що бігають у капцях в Слов'янську по блок-постах, краще не питати.

 

Свою маленьку «ґерилью» мав намір влаштувати мешканець Тернополя, якого міліціянти затримали з арсеналом. У поціновувача мілітарі вилучено два обрізи гладкоцівкової зброї, пістолет, обріз карабіна «Мосіна», понад 760 боєприпасів, 10 кг вибухівки, один артилерійський гарматень часів Другої світової війни і три ґранати. Зловмисник міг би ще якось викрутитися порівняно мінімальним терміном ув'язнення, але в сучасних умовах йому пояснять, що так робити не варто, а щоб він зрозумів це, тюрма стане його домом надовго.

 

А міг же стати трошки героєм і віднести тихенько то все стріляючо-вибухове «щастя» тернопільській Самообороні, що зібрала 300 тис. грн. для вояків, які зараз перебувають на Сході. Місцева Самооборона знає, що з тим робити.

 

Також у персональну ґерилью вирішив побавитися міський голова Болехова Зенон Макота, який звинуватив обласну раду в нечесному розподілі грошей з держбюджету. Пан міський голова полічив фінанси, і вийшло, що його рідний район сильно упослідили. За підрахунками Макоти, з державного бюджету за останні два місяці розподілили 16,5 млн. грн., а  Болехову з цієї суми припало тільки 50 тисяч. А отже, будемо воювати, постановив бурмистр, і давай супроводжувати свої фінансові роздуми гучними фразами: «Мої люди що, не вартують, щоб їм полатали дороги?!», «Ви що, сепаратизм знайшли у Болехові?!», «Хочете проблеми — ви їх будете мати!». А ще попередив про можливі перекриття доріг у фінансово ображеному районі. Не варто в наші складні часи зайвий раз вживати той латинський термін.

 

Це Болехів без сепаратизму

 

На Прикарпатті й без сепаратизму проблем вистачає. Рада оборони Івано-Франківської області мусила зібратися у святу неділю, бо побачила загрозу людям, які поїдуть на війну.

 

«Скликання Ради оборони зумовлене тим, що ми на сьогоднішній момент не готові піти на такий крок і відправити наших хлопців, які фактично не укомплектовані бронежилетами, касками — таким чином відправка їх у зону бойових дій на Південний Схід нашої держави призведе, на нашу думку, до значних втрат в особовому складі і здоров'ї наших прикарпатців, які висловили бажання вступити в батальйон територіальної оборони», — так пояснив те, що відбувається, тамтешній намісник Андрій Троценко.

 

До Президента написали відповідний папір, тепер чекають на військовий реманент.

 


Бандерівці воювали без панцерожилетів

 

10.06.2014
Бувають тижні, які стискаються до двох днів, які потім дуже не хочеться пам'ятати, але забути не можна.  
16.06.2014
У нашому світі нічого не відбувається просто так. В цьому нас переконують засоби масової інформації, відомі широкому загалу люди та бабці, які сидять біля палісадників і знають все.
23.05.2016
Точки біфуркації існують не тільки в термодинаміці чи синергетиці. В житті простого смертного їх також вистачає. А у непростих смертних тої біфуркації – як в Сірка бліх.
16.05.2016
Колись Homo habilis перетворилися на Homo erectus, потім доросли до Homo sapiens. Зараз в них є геть інші проблеми, які вони вирішують в Україні. І виходить це погано.
09.05.2016
Не треба впадати в песимізм і казати, що гірше вже не буде. Українці всі оптимісти і можуть цілком обґрунтовано стверджувати: «Буде!»
03.05.2016
Роль особистості в історії Ґеорг Вільгельм Фрідріх Гегель досліджував у праці «Філософія історії». Для наших реалій актуальніший Георгій Валентинович Плєханов з його «Іскрою». І вже зовсім правильно про сучасні події сказав би дід Панас легендарною фразою «От така ..ня, малята»
25.04.2016
Японські мотиви прижилися на українських чорноземах. Щоправда, виростає з того прижитого переважно не сакура, а лобода.
18.04.2016
На наших теренах завжди раптово змінюються пори року і керівники уряду. Всі, звичайно, чекають, що впаде сніг чи якась поважна особистість залишиться тимчасово без роботи, але коли «падає» і «залишається», то реакцією стає фраза: «І що це було?»
11.04.2016
Українські реалії застрягли між Шекспіром і Подерв'янським. Тобто між «Весь світ лицедіє» (така афіша висіла на фасаді театру «Ґлобус») і «Ну кому це чмо нада? Шо він собі вообража?» (так казала мавпа Валька в «Казці про Рєпку»).
04.04.2016
Колись крапка («.») зникне у всіх правописах світу, а речення починатимуться, як нині в іспанській мові – перевернутим догори дриґом знаком питання (?).
28.03.2016